Verslas

Nuo šiol patikimą prekių pristatymą bus galima lengvai atpažinti

Siuntinys su išsipylusiu kvepalų buteliuku, savaitę vėluojanti dovana artimajam, dingęs grotuvas. Tai – tik kelios su prekių pristatymu susijusios situacijos, kurias yra tekę patirti elektroninių parduotuvių pirkėjams. Nenuostabu, kad net 94 proc. pirkėjų el. parduotuvėse gali atsisakyti jau sukomplektuoto krepšelio paskutiniuose pirkimo žingsniuose, dažniausiai – būtent dėl su prekių pristatymu susijusių priežasčių, rodo tarptautiniai tyrimai*. Atsižvelgdama į rinkos situaciją – didėjančius pardavimus internetu ir vartotojų poreikius – siuntų bendrovė „DPD Lietuva“ pradeda diegti patikimo pristatymo standartą, skirtą el. parduotuvėms ir jų pirkėjams. Jį atpažinti leis „Patikimo pristatymo“ ženklas.

„Praktika rodo, kad sėkmingai el. parduotuvės veiklai ir vartotojų lojalumui sklandus prekių pristatymas turi itin didelę reikšmę, todėl šiuo standartu siekiame įtvirtinti kokybiško prekių pristatymo kriterijus ir išreiškiame savo įsipareigojimus tiek el. parduotuvėms, tiek jų pirkėjams“, – teigia Asta Brazaitienė, DPD „Patikimo pristatymo“ ženklo vadovė.

„DPD Lietuva“ iniciatyva el. parduotuvėms sukurtas ženklinimas vartotojams suteiks žinią, kad jų lankomoje el. parduotuvėje įsigytos prekės bus pristatytos laiku ir saugiai, bus atlyginta žala, jei gabenant siuntinys bus pažeistas, taip pat užtikrinamas informacijos apie pirkėją konfidencialumas. „Patikimo pristatymo“ standartas taip pat apima ir reikalavimus siuntas pristatančių kurjerių aptarnavimui bei aprangos kodui.

Kaip pastebėjo A. Brazaitienė, prekių pristatymas – bene vienintelė el. prekybos grandis, įvertinama tiesiogiai, akis į akį, kurjeriui pristatant prekę. Todėl el. parduotuvių gebėjimas užtikrinti, kad prekės ne tik pasiektų pirkėją per nurodytą terminą, bet ir jas pristatantys kurjeriai aptarnautų profesionaliai ir maloniai, tampa svarbiais veiksniais, lemiančiais žmogaus pasirinkimą. „Be to, el. pirkėjų tyrimai atskleidžia, kad tinkamas prekių pristatymas didina bendrą pasitikėjimą internetine prekyba, skatina pirkėjus rekomenduoti el. parduotuvę draugams ir pakartotinai joje apsipirkti. Todėl specialus ženklinimas, tikimės, bus naudingas visiems el. rinkos dalyviams“, – pridūrė „Patikimo pristatymo“ ženklo vadovė.

Ekspertai prognozuoja, kad per ateinančius kelerius metus el. prekyba toliau augs ir vis labiau plis mažesniuosiuose miestuose. Įvairūs šaltiniai nurodo skirtingą Lietuvoje veikiančių parduotuvių skaičių, tačiau manoma, kad šiuo metu Lietuvoje yra apie 2000 el. parduotuvių ir šis skaičius toliau auga. Iki šiol dažniausia jų specializacija – prekės vaikams, nors per pastaruosius metus daugėjo kosmetikos ir aprangos prekes siūlančių el. parduotuvių.

Daugiau apie „Patikimo pristatymo“ ženklą: http://www.dpd.lt/lt/main/patikimas-pristatymas

Apie DPD

DPD tinklas – vienas iš tarptautinių siuntų pervežimo paslaugų lyderių, per dieną gabenantis 2,5 mln. siuntų. Tai našiausias Europoje kelių tinklas, apimantis 800 terminalų. Juo 24 tūkst. darbuotojų ir 18 tūkst. transporto priemonių siuntas pristato į 230 pasaulio šalių.

Pagrindinė DPD akcininkė yra Prancūzijos pašto „La Poste“ dukterinė įmonė „GeoPostGroup“, kuri pagal 2013 m. apyvartą, sudariusią 4,4 mlrd. eurų, užima antrą vietą Europos smulkiųjų siuntų pristatymo rinkoje. Lietuvoje DPD tinklą atstovauja UAB „DPD Lietuva“, užimanti didžiausią šalies smulkiųjų siuntų pristatymo paslaugų rinkos dalį. Įmonės pardavimo pajamos 2013 m. siekė 63,2 mln. Lt, t. y., buvo 11,9 % didesnės nei 2012 m., kai sudarė 56,5 mln. Lt. Daugiau informacijos – www.dpd.lt.

Parašykite komentarą