Buitis, Namai

Kaip išvengti gaisro namuose?

Beprasidedantis spalis ir vėstantys orai gyvenančius nuosavuose namuose priverčia jei ne įsijungti katilą ar židinį, tai bent jau rimtai pradėti svarstyti apie šildymo sezono pradžią. Tiesa, miestelėnams taip išsvajotų šiltų radiatorių dar teks palūkėti maždaug iki spalio vidurio, jei temperatūra išliks stabili. Prasidėjus šildymo rūpesčiams, reikia pagalvoti ir apie savo, šeimos namų, turto ir statinių saugumą. Kasmet netvarkingos krosnys, katilai ar kaminai, mūsų šalyje nusineša dešimčių gyvybes, suniokojamas turtas, šeimos lieka gatvėje be turto ir be namų. Liūdnos statistikos šį kartą nepateiksime, tačiau turite elgtis atsakingai ir paisyti pagrindinių taisyklių, taikomų krosnims, židiniams, dūmtraukiams įrengti.

Norint apsisaugoti nuo gaisro, reikia vengti tiesioginės ugnies – apžiūrėti, ar sistema yra sandari, ar židinių, kaminų sienelėse nežioji skylės. Taip pat labai svarbu greta krosnių, židinių įrengti nedegią grindų dangą, pavyzdžiui, pritvirtinti lakštą skardos, kad iškritusi žarija nesukeltų gaisto.

Labai svarbu ir ne tik taisyklingas kaminų montavimas, bet ir nuolatinė jų priežiūra – prieš kiekvieną sezoną kaminą reikėtų išvalyti, pašalinant suodžius, lapus, įvairiais kitas per metus susikaupusias šiukšles. Geriausia dūmtraukius valyti dar iki prasidedant šildymo sezonui. Kai kurie renkasi ir profesionalių kaminkrėčių paslaugas, tačiau per patį įkarštį juos prisikviesti tikimybė – labai menka. Taigi, kaip sakoma, kaminą geriau išvalyti vėliau, jau prasidėjus šildymo sezonui ir pusdienį pagyvenant šaltai, nei visai neišvalyti.

Taip pat reikėtų pasirūpinti ir į senus mūrinius kaminus įdėti specialius įdėklus. Tai taip pat numatyta minėtose taisyklėse. Tokio metalinio kamino kaina – gana nedidelė, lyginant su kaminų privalumais, tačiau apie tai – kituose straipsniuose.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad pavojų gali kelti ne tik židiniai, krosnys, kieto kuro katilai, bet ir elektriniai šildytuvai. Pirma, vienu metu sujungus juos kelis, dėl perkaitusių laidų gali įvykti trumpas sujungimas. Ant šildytuvų negalima kabinti džiovinti rankšluosčių, jų statyti greta baldų, užuolaidų ir kt. Tokių prietaisų negalima palikti ir išeinant iš namų.

Ypač atsargiai reikėtų eksploatuoti bet kokio tipo savos gamybos šildymo prietaisus, nes jie, deja, dažniausiai neatitinka saugumo taisyklių.

Parašykite komentarą