Buitis, Namai

Kaip išsirinkti plyteles? Atkreipkite dėmesį į kelis svarbius dalykus

Namų įrengimas ar atnaujinimas – procesas, kuriam itin didelę įtaką turi tinkamas pasiruošimas. Norintys įrengti ar atnaujinti namus turi priimti daugybę sprendimų, kurie nulemia, kokią atmosferą kurs interjeras, eksterjeras ir lauko aplinka. Dažnai dėl raštų, tekstūrų ir spalvų gausybės vienu svarbiausių akcentų tampa plytelės. „MOKI VEŽI“ ekspertai pataria, į ką atkreipti dėmesį renkantis iš itin plataus plytelių asortimento ir kaip jas tinkamai sudėti, kad namų įrengimo procesai vyktų sklandžiai, o galutinis rezultatas nenuviltų.

„Plytelės – universaliausia ir praktiškiausia priemonė, kuri tinka ir vidaus, ir išorės apdailai. Jos naudojamos ten, kur reikalinga ilgaamžė ir lengvai prižiūrima danga, pavyzdžiui, ant grindų, sienų, laiptų zonoje, virtuvėje, prieškambaryje ar aplink židinį. Lauke jų panaudojimas taip pat platus – jomis klojamos terasos, balkonai, fasadai, takeliai ir laiptai“, – sako „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė Laima Skirienė.

Įsivertinkite reikalingas plytelių savybes

Pašnekovė akcentuoja, kad prieš renkantis plyteles reikia apgalvoti jų paskirtį ir atsižvelgti į kelias pagrindines savybes: slidumą, atsparumą dėvėjimuisi ir šalčiui.

„Galite rinktis iš akmens masės, keraminių ir klinkerio plytelių, tačiau svarbiausia naudoti jas pagal paskirtį: keraminės plytelės tinka tik vidaus apdailai, o akmens masės ir klinkerio – laukui ir vidui. Apsvarstyti reikėtų ir tai, kokio plytelių paviršiaus norėtumėte – jų asortimentas itin platus: glazūruotas, neglazūruotas, matinis, struktūrinis, pusiau blizgus, blizgus, poliruotas ir t.t.“, – sako L. Skirienė.

Priklausomai nuo paviršiaus skiriasi ne tik plytelių paviršiaus slidumas ir atsparumas trinčiai, bet ir dizainas. Jo pasirinkimas ne mažesnis – nuo plytų, akmens, betono, marmuro ar medžio imitacijos iki vientiso lygaus paviršiaus.

„MOKI VEŽI“ marketingo vadovė akcentuoja, kad yra dar keli svarbūs dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš pasirenkant plyteles:

„Akmens masės plytelės gali būti rektifikuotos – deginimo metu apipjautos stačiais, 90 laipsnių kampais. Dėl šios priežasties akmens masės plytelių matmenys gerokai tikslesni nei įprastų plytelių ir jas galima sudėti su minimalaus dydžio tarpeliais ar išvis be jų, tačiau tai neženkliai gali įtakoti kainą. Norintiems mažesnės kainos, patariama rinktis keramines plyteles, tačiau reikia žinoti, kad jų panaudojimas yra gerokai apribotas, jeigu lyginsime su kitomis plytelėmis.“

Kokios plytelės populiariausios 2022-iais?

Įvertinus, kokia plytelių paskirtis ir savybės reikalingos, lieka pasirinkti dizainą. Ieškantiems įkvėpimo vertėtų susipažinti su 2022-ųjų tendencijomis ir populiariausiomis plytelėmis.

„Šįmet populiariausios didelių formatų, kreminių ir pilkų atspalvių plytelės su įvairiausiomis marmuro ar natūralaus akmens imitacijomis, kurių matmenys siekia 120 X 60 cm arba 90 X 90 cm. Žmonės taip pat vis dažniau renkasi ir juodos spalvos plyteles: norinčių namuose sukurti prabangos įspūdį favoritėmis tampa plytelės su blizgiu paviršiumi, o modernumo – matiniu“, – pasakoja „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė.

Be to, iš naujausių mados tendencijų reikėtų išskirti ir tapetus primenančias plyteles, kuriose vyrauja pasteliniai atspalviai, žemiški tonai ir atogrąžų tematikos dekoras: gėlės, lapai bei įvairūs egzotiniai augalai. Be to, žmonių susidomėjimo nepraranda ir daugelį metų populiarumo viršūnėje laikosi didelio formato medžio imitacijos plytelės. Tai lemia dvi priežastys – jos interjerui suteikia papildomo jaukumo, o dėl ilgaamžiškumo ir gerokai paprastesnės priežiūros sukuria alternatyvą terasinėms lentoms.

Pasirūpinkite atsarga ir patikra

L. Skirienė sako, kad labai svarbu apskaičiuoti reikalingą plytelių kiekį ir įsigyti 7–10 proc. daugiau nei nustatytas poreikis.

„Turėdami plytelių šiek tiek daugiau nei reikia, vėliau galėsite patenkinti atsiradusį papildomą jų poreikį ar išvengti situacijų, kai apsilankę parduotuvėje nerasite tokio paties dydžio ar atspalvio plytelių. Įsigiję reikiamą kiekį plytelių nepamirškite jų patikrinti, įvertinti ar jos parinktos reikiamo dydžio ir ar atspalviai didžiąja dalimi sutampa,“ – aiškina L. Skirienė.

Patikra yra svarbi dėl kelių svarbių aspektų. Pirma – plytelės yra gaminamos partijomis ir neįmanoma idealiai atkartoti atspalvio kiekvienoje jos plytelėje. Antra – neįmanoma sukurti dviejų identiškų partijų, o tai reiškia, kad skirtingų partijų plytelių atspalviai taip pat šiek tiek skirsis.

Darbų sklandumui užtikrinti, laikykitės šių taisyklių

Klijuojant plyteles viduje beveik nėra jokių apribojimų, patariama tik pasirinkti tinkamus gruntus ir klijus, kurie tiktų prie pagrindo. Be to plyteles naudojant vidaus apdailai, jas galima klijuoti ant daugumos paviršių: gipso plokščių, betono, OSB plokščių ar net ant senų plytelių, tik prieš tai reikėtų įsitikinti, ar jos gerai pritvirtintos.

„Plytelės, kurios bus naudojamos lauko apdailai, turi būti atsparios šalčiui, o klijai ar siūlų glaistai – pritaikyti lauko sąlygoms“, – teigia „MOKI VEŽI“ ekspertė.

Jeigu vidaus ar lauko plyteles jungsite su kitais paviršiais, apgalvokite iš anksto, kokie bus jungiamieji profiliai – tokiu atveju turėsite daugiau galimybių pasirinkimui nei tada, kai plytelės bus suklijuotos.

„Dėl gamybos proceso aukštoje temperatūroje plytelių masė plečiasi nevienodai, todėl pagamintų plytelių dydžiai šiek tiek skiriasi. Todėl prieš pradėdami darbus, sudėliokite plyteles ant paviršiaus ir įvertinkite, kokie tarpeliai yra reikalingi tarp jų. Taip pat vertėtų dėmesį atkreipti ir į gamintojo rekomendacijas, pavyzdžiui, ilgesnių plytelių praslinkimą rekomenduojama daryti ne didesnį nei trečdalis plytelės“, – priduria L. Skirienė.

Parašykite komentarą