Buitis, Namai

4 gyvenimiški scenarijai, kuomet be spynų meistro nepavyks išsisukti

Tol, kol nesusidūrėte su poreikiu kviestis spynų meistrą, tol sudėtinga įvertinti šių žmonių sugebėjimus ir galimybes. O jie gali atverti visas duris jų nelaužiant. Tačiau kada prireikia avarinio durų atrakinimo namuose, kokios būna situacijos? Keturiomis dažniausiai pasitaikančiomis dalinasi meistrai iš Atrakinta.lt

Durys užsitrenkė

Tie, kurie naudoja užsitrenkiančias duris, jau yra įpratę visada su savimi imti raktus. Bet atsitinka gyvenimas ir raktai lieka kambaryje, o jūs su šlepetėmis už durų. Taip gali nutikti kiekvienam. Ir jei nėra namiškių, kurie gali jus įleisti ar nepalikote praviro lango, pro kurį galite įsliuogti vidun, tenka kviesti meistrą, kuris galėtų atrakinti jums duris.

Iš kitos pusės yra ir kita problema – durys neužsidaro, neužsitrenkia ar neužsirakina. Jei sugedo spyna ir negalima užrakinti durų tai taip pat nėra saugu, nes negalima palikti namų, nesaugu likti nakčiai.

Sugedo spyna

Ryte užrakinote duris, o vakare parėjus niekaip neatrakinate – tiesiog raktas nesisuka spynoje. Arba dar blogiau – stipriau pasukus raktas nulūžo ir liko spynoje. Šioje situacijoje net atsarginis raktas nebepadės. Spynų meistrai specialių įrankių ir magnetų pagalba ištrauks nulūžusio rakto dalį ir pakeis spyną, jei ši sugedo.

Beje, jei pastebite, jog spyna pradėjo sunkiau rakinti, reikia jėgos pasukti raktą arba reikia stumti, kelti, atitraukti duris, tuomet pasikvieskite meistrą, kad sutvarkytų duris ir spyną. Jei durys ir spyna „ožiuojasi“, tai tik laiko klausimas, kad ji nebeatsirakins, tad būtinas spynos keitimas.

Pametėte raktus

Ko gero visiems yra pasitaikę situacijų, kuomet pametėte namų raktus. Galbūt iškrito iš kišenės, galbūt palikote užsienio šalyje, o galbūt kažkas pavogė su visa rankine. Pirma, neturint raktų neįeisite į namus ir reikalingas avarinis atrakinimas.

O antra – galbūt reikalingas spynos pakeitimas, kad su jūsų raktais į namus neįeitų ilgapirščiai? Tas ypač aktualu, jei raktus pavogė, nes tikėtina, jog tarp kitų daiktų vagis gali rasti užuominų kur gyvenate. O jei pametėte ir ant raktų yra kokie nors namų adresą atskleidžiantys užrašai ar prisegtas pakabukas – radėjas taip pat žinos nuo ko tie raktai. Ir net jei neįmanoma žinoti nuo ko raktai, galbūt kad pametėte ir ieškote raktų paskelbsite socialiniuose tinkluose, o jūsų profilyje užfiksuotos namų nuotraukos ir akylesnis miestą pažįstantis ilgapirštis atras kur gyvenate.

Taigi pametus raktus, dažniausiai reikia iškarto pakeisti ir namų spynas. Dėl savo pačių saugumo ir ramybės.

Į namus buvo bandyta įsilaužti

Jei ant durų pastebite bandymo įsilaužti žymių, žinoma, pirmiausia kviečiate policiją, įspėjate saugos kompaniją, o tuomet laikas imtis spynos keitimo. Jei dėl kokių nors priežasčių vagims nepavyko atrakinti jūsų namų spynos (gal pabaidė kaimynai), tikėtina jog jie grįš užbaigti darbo. Jau bandydami atrakinti jie išsiaiškino kokia pas jus spyna, kiek jų ir pan. Galbūt net pažeidė spyną. Todėl pakeisti spyną reikštų saugumą ir vagių atbaidymą.

Šie keturi gyvenimiški scenarijai yra dažniausios priežastys, kodėl žmonės kviečiasi spynų meistrus avariniam durų atidarymui. Kvalifikuoto ir patyrusio meistro iškvietimas yra daug geresnis sprendimas nei bandyti laužti duris laužtuvų ar kartoti triukus matytus kriminaliniuose trileriuose. Jums tereikia paskambinti visą parą dirbantiems spynų meistrams ir jie per valandą jau pasieks jūsų namus ir išspręs jums kilusias problemas su raktais, spynomis ir durimis. Bet kokiomis durimis. Tam, kad meistras galėtų atlikti savo darbą, turėsite įrodyti, jog jums priklauso būstas, kitu atveju tai jau būtų laikoma įsilaužimu.

Parašykite komentarą