Darbas ir karjera,  Verslas

Ką verta žinoti apie talentų pritraukimą?

Talentų pritraukimas (angl.  „sourcing“) vis dažniau taikomas žmogiškųjų išteklių srityje. Paprastai į šį personalo paieškos būdą orientuojasi tos įmonės, kurios nori savo kolektyve matyti patį geriausią vadovaujantį personalą ir savo verslo šakos lyderius. Kai kurios įmonės stengiasi pritraukti talentus savarankiškai, tačiau dažniau siekiantys šių tikslų kreipiasi pagalbos į personalo atranka ir talentų pritraukimu užsiimančias įmones. Atsakykime į dažniausiai kylančius klausimus apie šį procesą.

  • Kaip tai vyksta?

Pirmiausia, įmonė, kuriai patikėsite talentų pritraukimo užduotį, išanalizuoja jūsų verslo specifiką, poreikius, lūkesčius ir jūsų verslo rinką. Tuomet pradedama talentų paieška. Dažniausiai lyderių ieškoma sėkmingų ir pažangių įmonių vadovų tarpe. Galima sakyti, kad šiuo atveju vyksta netiesioginė personalo atranka – talentų ieškantys specialistai ją atlieka nekontaktiniu būdu atrinkdami pačius geriausius iš geriausių.

  • Kokioms pareigoms užimti dažniausiai ieškomi talentai?

Dažniausiai talentus pageidaujama matyti tokiose vadovaujamose pareigose kaip įmonių vadovai ar įmonės  padalinių vadovai. Šiais metodais vadovaujančio personalo ieško įvairios krypties įmonės: finansų, gamybos, logistikos, prekybos ir t.t.

  • Randamas talentas. Kas toliau?

Sekanti užduotis radus specialistą, kurį norima pritraukti į savo įmonę – užmegzti su juo kontaktą ir vieno ar kelių susitikimų metu pritraukti dirbti į savo įmonę. Šioje vietoje talentų paieška ir personalo atranka užsiimančios įmonės pasitelkia ne tik derybinius įgūdžius, motyvacijos priimti pasiūlymą strategijas, bet ir tam tinkamą komunikacijos formą. Tuo tarpu norinti pritraukti talentą įmonė savo ruožtu turi pasirūpinti patraukliu pasiūlymu, kuriam specialistas negalėtų atsispirti.

  • Kokia talento pritraukimo paslaugos kaina?

Šių paslaugų kaina yra individualus klausimas. Kiekviena talentų pritraukimu užsiimanti įmonė turi savo kainodarą, kuri priklauso nuo keletos rodiklių. Paprastai gavę pagrindinę informaciją (kokio specialisto bus ieškoma, kiek talentų norima pritraukti ir pan.) įmonės atstovai gali nurodyti preliminarią šių paslaugų kainą. Talentų pritraukimą galima drąsiai vadinti investicija į įmonės sėkmę. Aukščiausio lygio specialistai pakelia įmonės prestižą, pozicijas rinkoje ir dirba vardan to, kad jo vadovaujama bendrovė taptų rinkos lyderiu.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą