Darbas ir karjera

Kaip efektyviai mokytis anglų kalbą?

Nieko nuostabaus, kad visame pasaulyje dominuojanti anglų kalba turi nepaprastai didelę įtaką ir Lietuvoje. Taisyklingas anglų kalbos mokėjimas yra tiesiog privalomas norint rasti kuo geresnę darbo vietą, keliauti po kitas šalis ar tiesiog naršyti internete. Pastebėję šią didžiulę įtaką, vis daugiau žmonių stengiasi kuo geriau išmokti anglų kalbą. Kiekvienas ieško kuo greitesnių būdų patobulėti, tačiau vos tik susidūrus su sunkumais nuleidžia rankas ir pasiduoda. Mokymosi procesas nėra lengvas, tad vos po mėnesio tikrai neturėsite puikių anglų kalbos žinių, bet jei neketinate pasiduoti ir norite taisyklingai kalbėti angliškai, štai keletas patarimų, kurie padės jums efektyviai mokytis anglų kalbos.

Nieko nuostabaus, kad vaikai daug sparčiau mokosi kalbų nei suaugę žmonės. Jauno amžiaus vaikai –tai informacijos siurbliai, be galo lengvai įsisavinantys visą juos supančią informaciją. Nors ši savybė vargu ar padės vyresnio amžiaus mokiniams, tačiau kiekvienas iš mūsų galėtų pasimokyti drąsos. Vaikai nebijo klysti bei gauna pačias svarbiausias žinias iš įvairiausių šaltinių. Tą pati principą galime pritaikyti ir kalbėjimui. Jei manote, kad jūsų anglų kalbos įgūdžiai yra labai prasti, nepasiduokite ir nuolat kalbėkite, žiūrėkite filmus bei įvairiausius vaizdo įrašus. Besiklausydami naujų, pasikartojančių žodžių, jūs pamažu imsite juos pažinti dėl konteksto. Šitoks mokymasis ne tik leidžia išmokti naują žodį, bet ir padeda suprasti jo tinkamą vartojimą bei atkreipia dėmesį į anglų kalbos sakinių struktūrą bei populiariausias, šnekamojoje kalboje naudojamas frazes. Išmokę naujus žodžius nedvejokite ir kuo daugiau kalbėkite. Drąsiai darykite klaidas, nes tai pats geriausias būdas iš jų pasimokyti ir pasitaisyti. Kiekvienas vaikas klysta net kalbant savo gimtąja kalba, tačiau pastovus bendravimas padeda vis geriau pažinti ir suprasti kalbą. Įvairiausių kortelių darymas, tam tikrų žodžių kalimas neturės jokios vertės jei nežinosite kaip juos tinkamai pritaikyti. Vartojant išmoktus žodžius tikrame gyvenime galėsite pasiklausyti kaip kalba kitas asmuo bei pasisemti iš jo išminties. Kiekvienas pokalbis ne tik leidžia geriau suprasti pagrindines kalbos taisykles, bet ir padeda formuoti kitos kalbos mąstymą, kurio dėka daug greičiau ir sklandžiau kalbėsite ir tinkamai sudėsite sakinius.

Jei manote, kad jums reikia papildomos pagalbos arba tiesiog norite paspartinti savo progresą, anglų kalbos kursai AMES – tai nepakartojamas būdas susipažinti su kitais žmonėmis, siekiančiais to paties tikslo. Šie anglų kalbos kursai Vilniuje (plačiau: https://www.ames.lt/vilnius) bei kitose Lietuvos miestuose suteikia jums galimybę geriau pastebėti savo klaidas bei pasimokyti iš jų. Besiklausydami kitų žmonių kalbos jūs išmoksite įžvelgti pagrindines spragas, o nuostabių dėstytojų bei modernių užduočių dėka sparčiai tobulinsite savo anglų kalbos žinias. Bendravimas su kitais žmonėmis – tai puikus būdas nuolat pritaikyti išmoktas žinias pokalbyje, o nuolat tobulėdami net nepastebėsite kaip greitai imsite kalbėti taisyklingai.

Parašykite komentarą