Sportas,  Sveikata

Ką reikia žinoti apie raumenų masės didinimą?

Raumenų masės auginimas yra sudėtingas ir kiekvienam asmeniui labai individualus procesas. Kiekvienas ilgesnį laiką sportuojantis žmogus gali patvirtinti, kad auginant raumenų masę palaipsniui yra jaučiama, kad didėja jėgos ir gerėja bendra organizmo savijauta. Taip pat verta paminėti, kad šiam procesui yra labai svarbu kantrybė. Turintys liesą raumenų masę, turėtų žinoti, kad treniruočių metu reikės vidutinio dydžio širdies ir kraujagyslių veiklos apkrovos, koncentracijos, sveikos mitybos plano ir tinkamo kiekio poilsio.

Kokia yra kultūrizmo nauda sveikatai?

Dažnai pamačius kultūristą, į akis krenta ryškios jo rankų venos. Bet reikia mokėti atskirti ekstremalią raumenų hipertrofiją nuo sveiko raumenų didinimo. Gražūs ir saikingi raumenys visada džiugina sportininkus, kai jie žiūri į veidrodį. O gera nuotaika yra ir gera sveikata. Taip pat atlikti tyrimai įrodė, kad aktyvus sportas, kuris sukelia masės prieaugį, stiprina kaulus ir sumažina riziką susirgti osteoporoze (kaulų liga, kuri neigiamai veikia gyvenimo kokybę).

Proceso esmė

Nesportuojant, ilgainiui ima mažėti raumenų masė (vyksta atrofija). Todėl yra naudinga sportuoti nuo jaunystės iki pat vyresnio amžiaus. Tik reikia nepamiršti, kad yra būtina nuolat įtraukti vis naujas pratimų rūšys, nes mūsų kūnai greit pripranta prie vieno režimo, todėl rezultatų gali nesimatyti. Yra patartina kiekvieną savaitę pridėti po 2-3 aktyvias treniruotes (30 minučių).

Prioritetas turi būti mityba ir maisto papildai sportui

Nesvarbu, kad ir kaip daug ir taisyklingai sportuosite, bet, jei maitinsitės nesveiku, greitu maistu – nematysite jokių rezultatų. Mityba yra svarbiausias aspektas raumenų masės didinimo procese. Kad raumenys augtų tinkamai, mūsų organizmas turi gauti tinkamą kiekį vitaminų, mineralų ir baltymų. Mitybos ir dietologijos akademija rekomenduoja gauti po 0,8 gramus baltymų kiekvienam kūno kilogramui per dieną. Baltymų yra gausu vištienos krūtinėlėje, kiaušiniuose, liesoje jautienoje. Į mityba įtraukite ir geruosius riebalų šaltinius: riešutai, migdolai, lašiša. Ne visada yra galimybių ir laiko tinkamai maitintis, todėl Jums gali padėti papildai sportui.

Poilsio svarba

Norėdami kuo greičiau užsiauginti raumenų masę, mes dažnai būname linkę pamiršti poilsį. Nors kultūrizmas padeda deginti riebalus ir greitina medžiagų apykaitą, Jūsų kūnui reikia laiko atsigauti nuo griežto režimo treniruočių. Todėl tarp treniruočių skirkite 36-48 valandas poilsio. Nenuvertinkite ir miego svarbos. 8 valandos miego nakties metu pagreitina raumenų atsigavimo procesą ir pagerina Jūsų energijos rodiklius.

Parašykite komentarą