Įvairenybės

Ką daryti apliejus kompiuterį kava?

Nešiojamas kompiuteris, puodelis kavos ir plati sofa – idealios sąlygos pramogauti ar dirbti. Tačiau tuo pačiu tai ir pavojinga aplinka kompiuteriui – netyčia sudreba ranka ir puodelio turinys tarsi sulėtintame filmuotame kadre liejasi ant klaviatūros. Pauzės šiame gyvenimiškame epizode paspausti nepavyks ir išsisukti nuo tragedijos neišeis. Tačiau žinant ką daryti, galima išsisukti be nuostolių arba bent jau su minimaliais – kompiuteriu remontas (trukmė ir kaina) labai priklauso nuo to, kaip greitai spėsite sureaguoti ir įvykdyti žemiau nurodytus veiksmus.

Taigi, apliejote kompiuterį kava(ar bet kokiu kitu skysčiu) – ką daryti?

  • Apverskite kompiuterį aukštyn kojom, kad kava nesiskverbtų gilyn, o tekėtų lauk. Lai varva ant stalo, kilimo ar grindų – tai daug menkesnė blogybė nei kad kava besiskverbianti link pagrindinės plokštės.
  • Išjunkite kompiuterį iš elektros – atjunkite akumuliatorių ir ištraukite akumuliatoriaus bateriją iš pačio kompiuterio – kompiuteris turi neveikti.
  • Atverskite kompiuterį į darbinę padėtį ir kaip galima greičiau nusausinkite paviršių. Geriausiai tam tinka popieriniai rankšluosčiai (tiks ir tualetinis popierius ar kitos šluostės, kurių itin didelis sugeriamumas).
  • Atidarykite kompiuterio korpusą ir išvalykite viską sausai. Jei išpylėte saldų gėrimą, tuomet naudinga išvalyti korpusą šluoste suvilgyta spirite (degtinėje, odekolone ar kitame alkoholio turinčiame skystyje).
  • Palikite kompiuterį išardytą, kad pilnai išdžiūtų, išgaruotų visa drėgmė (bent 2-3 val, geriausia pernakt).
  • Įjungti kompiuterį galima tik tuomet, kai esate tikri, kad drėgmės visiškai neliko. Įjungus drėgną kompiuterį iškyla pavojus, kad įvyks trumpas jungimasis ir kuris nors kompiuterio komponentas suges, nustos veikęs.

Nesvarbu kokia situacija, kad ir kaip situacija atrodo baisiai, pirmiausia išjunkite kompiuterį ir nusausinkite. Jei neturite įrankių atidaryti kompiuterio korpusui, tuomet kreipkitės į kompiuterių meistrus. Šie išvalys kompiuterį, patikrins, kad viskas veiktų ir galėsite vėl džiaugtis savo darbo ar pramogų įrankiu.

Gedimai garantuoti tokiu atveju, jei jis įjungiamas tuo metu, kai dar nėra išsausintas. Žinoma, jei kompiuteris „išsimaudė“ pakankamai didelėje baloje kavos, tuomet be specialistų pagalbos išsisukti nepavyks, kompiuterių remontas bus būtinas. Tačiau jei nulašėjo vos keli lašai – susitvarkyti galima ir namuose.

One Comment

Parašykite komentarą