Verslas

Jubiliejų švenčianti „Maxima“ parduotuvė traukia neeilinius pirkėjus

Viena moderniausių parduotuvių Baltijos šalyse, sostinės Mindaugo gatvėje įsikūrusi „Maxima XXX“, šiandien švenčia savo veiklos 20-ąjį gimtadienį. Ši parduotuvė, dirbanti ištisą parą, septynias dienas per savaitę, sugeba pritraukti išskirtinių poreikių turinčius pirkėjus.

„Kaip ir 1999-ųjų vasarą, kuomet buvo atidaryta, taip ir šiandien pačioje sostinės širdyje įsikūrusi „Maximos“ parduotuvė yra puikiai žinoma tiek vilniečiams, tiek miesto svečiams dėl patogios lokacijos ir itin plataus prekių pasirinkimo. Žmonės ypač vertina tai, kad ji dirba visą parą, be pertraukų – naktį joje apsiperka net kas penktas pirkėjas. Be to, ji išsiskiria itin plačiu sveikų, vegetariškų ir veganiškų, gurmaniškų bei kitų aukštesnės kokybės prekių asortimentu“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Tiesa, vieną pertrauką ši parduotuvė turėjo: 2017-ųjų vasarą ji buvo renovuota, o rudenį vėl atvėrė duris kaip viena moderniausių parduotuvių Baltijos šalyse. Į beveik 4,7 tūkst. kv. m prekybinio ploto užimančios parduotuvės atnaujinimo darbus bei modernią prekybinę įrangą tuomet investuota daugiau nei 7,1 mln. eurų.

Ir jei prieš du dešimtmečius pirkėjus stebino pirmasis Lietuvoje eskalatorius, keliantis pirkėjus į antrą aukštą ir leidžiantis žemyn, tai šiandien juos labiau domina tokios naujovės, kaip panoraminė grilio krosnis, mėsos brandinimo spinta ar pačioje parduotuvėje įrengtas sušių baras.

Naktinio krepšelio turinys skiriasi nuo dieninio

K. Meidės teigimu, išskirtinėje parduotuvėje pastebimi ir išskirtiniai apsipirkimo įpročiai. Tai, kad šioje parduotuvėje lankosi modernesni, laiką taupantys pirkėjai, išduoda faktas, kad beveik pusė jų naudojasi savitarnos kasomis. „Mindaugo „Maximoje“ dažniau nei kitose parduotuvėse perkamos kitų šalių etninių virtuvių maisto prekės, veganų maistas, gėlės, sūriai, mėsos išpjovos, vytinti gaminiai, jau paruošti valgyti „Meistro kokybės“ patiekalai, bandelės, vaisiai, salotos ir salotų mišiniai, sausi pusryčiai, kojinės ir pėdkelnės.

Taip pat pastebimi esminiai skirtumai tarp to, ką žmonės perka dieną ir naktį. Namų apyvokos prekėmis, drabužiais, avalyne, kūdikiams skirtu maistu, kanceliarinėmis prekėmis pirkėjai apsirūpina dieną, tačiau šių prekių naktiniame krepšelyje nematyti. Populiariausios naktinio apsipirkimo prekės vasarą – kulinarijos patiekalai, užkandžiai, švieži vaisiai ir gaivieji gėrimai.

Vis dėlto pagal tai, kada „Mindaugo „Maximos“ pirkėjai yra linkę apsipirkti dažniausiai, jie beveik niekuo nesiskiria nuo kitų „Maximos“ parduotuvių klientų. Daugiausiai pirkėjų šią „Maximą“, kaip ir kitas, užplūsta penktadieniais. O dažniausiai pasirenkamas paros metas apsipirkti – vidurdienį ir po darbų, 17–19 val.

Pačios mėgstamiausios prekės šioje parduotuvėje taip pat yra panašios, kaip kitose „Maximose“. Pati populiariausia maisto prekė – bananai, kurių per metus čia nuperkama beveik 300 tonų. Taip pat tarp perkamiausių maisto prekių patenka avokadai, sveriamos bulvės, arbūzai, sviestiniai kruasanai, pieniškos bandelės, pasterizuotas pienas, svogūnai, apelsinai ir lietuviškos morkos. Iš ne maisto prekių daugiausiai žmonės nuperka pirkinių maišelių, žurnalų, kapų žvakių, sąsiuvinių, užsukamų dangtelių, popierinių nosinaičių, momentinės loterijos bilietų, tualetinio popieriaus, popierinių rankšluosčių, rožių puokščių.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pastarnokienė, UAB „Fabula ir partneriai“

Parašykite komentarą