Studijos

JAV milžinė laukia Lietuvos moksleivių pasiūlytų pokyčių pasauliui

Lietuvoje veikianti JAV IT sprendimų milžinė „Shift4 Payments Lithuania“ ragina šalies moksleivius aktyviai įsitraukti į tvaresnių įpročių kūrimą. Įmonė kviečia 8-12 klasių mokinius dalyvauti tvarumo konkurse „Shift4 Future“: ragina kritiškai įvertinti sau ar savo bendruomenei būdingus įpročius, kurie daro neigiamą poveikį aplinkai, ir pasiūlyti savo alternatyvas ar unikalius sprendimus, kaip juos pakeisti.

Organizuojamo moksleivių konkurso pirmosios vietos nugalėtojas laimės kelionę dviem į JAV, kurios metu galės aplankyti žinomiausius technologijų muziejus bei gyvai pabendrauti su pasaulinio masto technologijų lyderiais. Kitų finalininkų laukia vertingi daiktiniai prizai.

Iki liepos 15 d. atsiųstus vaizdo siužetus, kuriuose bus pristatyti atlikti tyrimai, vertins 7 skirtingų sričių profesionalų komisija, tarp kurių: „Shift4 Payments Lithuania“ vadovas Tadas Vizgirda, žinomas šalies verslininkas, technikos mokslų daktaras Vladas Lašas, mokslo žurnalistė Goda Raibytė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) laikinasis vadovas Gintas Kimtys, švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėja, skaitmenizacijos projektų vadovė Justina Kugytė ir kiti. Iš visų gautų  darbų bus atrinkti 5 finalininkai. Už labiausiai patikusį finalininko darbą nuo liepos 21 d. bus galima balsuoti ir projekto puslapio lankytojams. Konkurso nugalėtoju taps vaizdo siužeto autorius, kuris gaus aukščiausią įvertinimą iš komisijos (50 proc.) ir žiūrovų (50 proc.).

Konkursą organizuojančios „Shift4 Payments Lithuania“ vadovas Tadas Vizgirda pažymi, kad pastebėti jaunuosius talentus dar mokyklos suole, juos įkvėpti ir motyvuoti siekti daugiau – pagrindinė šio projekto misija. Konkursą planuojama tęsti kiekvienais metais.

„Tai, kaip mes gyvename ir kokį pėdsaką paliekame šioje planetoje – kiekvieno iš mūsų pasirinkimas. Tačiau dažnai net nesusimąstome, kad visi mūsų įpročiai bei vartojimo kultūra daro savo poveikį aplinkai. Tikime, kad jaunoji karta padės kritiškai įvertinti mus supančius kasdieninius poreikius bei įpročius  ir pasiūlys pribloškiančių idėjų, kaip kiekvienas galime tapti tvaresniais ir atsakingesniais šios planetos gyventojais“, – sako T. Vizgirda.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sveikina šią iniciatyvą ir skatina 8-12 klasių vaikų mokytojus aktyviai įsitraukti į konkursą: informuoti moksleivius apie iniciatyvą bei padėti jiems dalyvauti konkurse.

„Mokytojai – vieni svarbiausių asmenų vaikų gyvenime. Tikime, kad kartu su mokytojo palaikymu ir padrąsinimu bet kokios užduotys tampa lengviau įgyvendinamos“, – teigia skaitmeninės švietimo transformacijos „EdTech“ projekto vadovė Justina Kugytė.

Aktyviausiai įsitraukusius darbų vadovus bei mokytojus įmonė apdovanos įsteigtu paskatinamuoju prizu. Daugiau apie projektą bei konkurso taisykles galima rasti projekto internetiniame puslapyje www.shift4future.com bei projekto socialinių tinklų paskyrose „Facebook“ ir „Instagram“.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Parašykite komentarą