Studijos

ISM atsinaujina ir keliasi į patį sostinės centrą: universitetas įsikurs buvusio Vilniaus centrinio pašto pastate, adresu Gedimino pr. 7

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto patalpų nuomos pirkimo* laimėtoju pripažinta nekilnojamojo turto investicinio fondo „Lords LB Baltic Fund IV“ valdoma UAB „Terseta“. ISM universitetas nuo 2022 metų rugsėjo mėnesio įsikels į buvusias Vilniaus centrinio pašto patalpas.

Jau nuo kito rudens Gedimino prospekte, moderniose ir efektyviai studentams, akademikams ir administracijai pritaikytose patalpose, įsikurs ISM universitetas. Čia, Lietuvos banko, Lietuvos Mokslų Tarybos, Lietuvos Vyriausybės, verslo ir kultūros centrų kaimynystėje,  bus dar lengviau pajausti mokslo, verslo ir visuomenės pulsą, kurti bendras viešas iniciatyvas su Lietuvos verslo ir kultūros pasaulio atstovais. 5400 kvadratinių metrų plote įsikurs auditorijos, biurai, moderni biblioteka, specialios vietos studentų mokymuisi ir bendradarbystei bei erdvės, skirtos renginiams ir poilsiui. Buvęs centrinio Vilniaus pašto pastatas bus pritaikytas universitetui išsaugant svarbias istorinio paveldo detales ir panaudojant moderniausias technologijas.

Anot ISM rektoriaus dr. Daliaus Misiūno, pagrindiniai kriterijai renkantis patalpas universitetui buvo vieta ir funkcionalumas: „Ieškojome erdvės, kurioje studentus ir akademikus suptų verslo bendruomenė, tokios, kuri būtų atvira ir matoma visuomenei, o pats pastatas suprojektuotas taip, kad jame norėtųsi mokytis, dirbti, kurti ir bendrauti. Taip pat mums buvo svarbu būti arti pagrindinių laisvalaikio ir kultūros taškų. Buvusios Vilniaus centrinio pašto patalpos itin atitiko vietos kriterijų – labiau centre būti jau nebeįmanoma, paštas visais laikais būdavo tas taškas, nuo kurio prasideda miestas.“

„Vertiname ISM partnerystę ir šio universiteto sprendimą įsikurti Vilniaus centre esančiame pastate. Studentams ir dėstytojams čia bus įrengtos komfortiškos ir funkcionalios erdvės, atitinkančios šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus. Ypač svarbu ir tai, kad naujoji pastato funkcija užtikrins jo atvirumą visuomenei ir ateityje“, – teigia Rytis Zaloga, fondo „Lords LB Baltic Fund IV“ valdytojas.

Devynioliktame amžiuje statytas, o 1969 metais pagal Algimanto ir Vytauto Nasvyčių projektą rekonstruotas ir paštui pritaikytas pastatas išsaugos savo žinių perdavimo funkciją: „Mūsų akademinei bendruomenei šios buvusio Centrinio pašto patalpos yra simbolinė vieta. Tai pastatas, per kurį ilgą laiką eidavo pagrindiniai informacijos srautai, svarbiausios žinios. Džiaugiamės, kad galėsime išsaugoti pastato funkciją, kuri gyvavo daugiau nei penkiasdešimt metų. Tikimės ir toliau būti svarbiu žinių šaltiniu ir svarbia traukos vieta visuomenei,“ – kalbėjo dr. Dalius Misiūnas, ISM universiteto rektorius.

Detalesnė patalpų vizija bus pristatyta jau visai netrukus.

*Atkreipiame dėmesį, kad pirkimas buvo  vykdomas skelbiamų derybų būdu.

Pranešimą paskelbė: Vitalija Petkutė, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

Parašykite komentarą