Studijos

Kandidatų į VU rektorius debatai: pasirašytas įsipareigojimas studentams

Sausio 16 d. Vilniaus universiteto (VU) bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre vyko paskutiniai visai bendruomenei atviri kandidatų į VU rektorius debatai. Kandidatai diskutavo apie studijas, dėstytojų ir studentų tarpusavio santykius ir alumnų įgalinimą VU, įsipareigojo vykdyti konkrečius pokyčius ir atsakė į bendruomenei aktualius klausimus.

Renginio moderatorius Žinių ekonomikos forumo vadovas Arminas Varanauskas kandidatams pristatė VU Studentų atstovybės parengtą pasižadėjimą VU studentams. Kandidatai su tam tikromis sąlygomis visi sutiko įgyvendinti iškeltus tikslus dėl naujo bendrabučio VU studentams, naujo VU sporto ir laisvalaikio centro statymo, bakalauro ir magistrantūros studijų pakopų studentams skiriamų stipendijų lėšų sumos padidinimo bent du kartus.

Dešimtyje kandidatams skirtų pasižadėjimų buvo kalbama ir apie VU studijų informacinės sistemos atnaujinimą, nuoseklią VU bendruomenės narių integraciją, VU bendruomenės nariams teikiamų nemokamų paslaugų papildymą psichologiniu konsultavimu ir užsienio kalbų mokymu, akademinės ir fizinės, akademinės ir socialinės aplinkos pritaikymą VU tarptautinės bendruomenės nariams ir specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

VU Studentų atstovybės prezidentas Klaudijus Melys sako, kad labai svarbu į rektoriaus rinkimus įtraukti visą VU bendruomenę. Jo manymu, studentai supranta, kad VU yra tarptautinis universitetas ir turi užtikrinti lygias galimybes visiems savo nariams. Todėl debatai buvo verčiami į anglų (vertėjai Neringa Terleckaitė ir Andrius Šimašius) ir gestų kalbą (Lietuvos gestų kalbos centro vertėjai Erika Labokaitė ir Artūras Kartanovič).

Šiuo metu VU rektoriumi nori tapti šeši kandidatai: Lietuvos mokslų akademijos prezidentas,  Fizikos fakulteto vyriausiasis mokslo darbuotojas profesorius Jūras Banys, Teisės fakulteto dekanas profesorius Tomas Davulis, Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas, Elektrocheminės medžiagotyros skyriaus vadovas profesorius Eimutis Juzeliūnas, Istorijos fakulteto dekanas profesorius Rimvydas Petrauskas, Meino valstijos (JAV) „Bigelow“ Vandenynų mokslo laboratorijos Vienos ląstelės genomikos centro direktorius profesorius Ramūnas Stepanauskas, dabartinis rektorius profesorius Artūras Žukauskas.

Debatų įrašą ir visus kandidatų pažadus universitetui rasite čia.

VU Studentų atstovybė – seniausia ir didžiausia Lietuvoje visuomeninė ekspertinė švietimo organizacija, efektyviai atstovaujanti studentams VU ir už jo ribų, puoselėjanti universitetinę kultūrą ir kurianti palankiausias sąlygas studentų saviraiškai.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą