Sportas

Jaunajai olimpietei iš Daugailių – sėkmės startų Pekine!

Utenos rajono savivaldybės administracijoje buvo surengtos jauniausios Lietuvos olimpinės  rinktinės  narės, 16-metės Ievos Dainytės palydėtuvės į žiemos olimpines žaidynes, vasario 4–20 d. vyksiančias Kinijos sostinėje Pekine.

Ieva Dainytė – daugailiškė. Slidinėti ji pradėjo besimokydama Daugailių pagrindinės mokyklos 5-oje klasėje. Mergaitės gabumus slidžių sportui pastebėjo trenerė Svetlana Dervinienė. Kai jaunoji slidininkė pradėjo džiuginti puikiais rezultatais, Svetlana Dervinienė ją „perdavė“ kitam treneriui – Stasiui Derviniui. Surėmę jėgas abu treneriai išugdė daug žadančią jaunąją olimpietę. Reikia pasakyti, kad Svetlanos ir Stasio Dervinių „kraityje“ Ieva – antroji olimpietė. Treneriai yra išugdę dar vieną Lietuvos žiemos olimpinės  rinktinės  narę, taip pat daugailiškę Ingridą Ardišauskaitę.

Ievą Dainytę į žiemos olimpiadą palydėjo nemažas būrys žmonių: Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas, administracijos direktorius Vidas Žvinys, direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Daugailių seniūnė Giedrė Eimutienė, Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Danutė Aželytė, Utenos daugiafunkcio sporto centro direktorius Alvydas Surgautas, treneriai Svetlana ir Stasys Derviniai ir svarbiausias Ievos žmogus  – mama.

Jaunajai olimpietei, jos mamai, treneriams buvo nepagailėta gražių, paskatinančių žodžių, atminimo dovanų ir gėlių puokščių. „Būnant meru į svarbiausias sporto žaidynes – olimpiadą – išlydėti Utenos krašto sportininką man tenka pirmą kartą, – sakė A. Katinas. – Už tai, kad Utena turi savo ambasadorę olimpinėse žaidynėse, visų Utenos rajono žmonių vardu nuoširdžiai dėkoju treneriams, mamai, pačiai Ievai ir visam Daugailių kraštui, kuris neabejotinai  tampa Lietuvos slidinėjimo Meka“. Ievai visi susirinkusieji linkėjo sėkmingų startų ir tokių pat finišų, patirties įgijimo ir prizų atnešiančių  būsimų olimpiadų.

Kaip sakė treneris Stasys Dervinis, Ieva yra labai stipri slidininkė. „Kad ji gali būti puiki sportininkė, įsitikinom, kai varžybose nugalėjo tituluotas slidininkes. Jos akyse visada galima pamatyti spindinčius žiburiukus, kurie parodo užsispyrimą ir didelį norą laimėti. Labai džiaugiamės, kad Ieva visuose ją dabar „užgriuvusiuose“ interviu, TV reportažuose pabrėžia esanti iš Daugailių“.

Olimpiadoje Ieva startuos trijose rungtyse: vasario 8 d. – sprinto (laisvas stilius), vasario 14 d. – 10 km klasikiniu stiliumi ir komandiniame sprinte klasikiniu stiliumi su anykštėne Egle Savickaite. Simboliška, kad komandiniame sprinte kartu su anykštėne Ieva šliuoš ypatingą dieną – vasario 16-ąją.

Palinkėkime Ievai sėkmės!

Pranešimą paskelbė: Lolita Kaminskienė, Utenos rajono savivaldybės administracija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą