Politika ir teisė

J. Bernatonis: „Turime atsikratyti dvejonių dėl probacijos efektyvumo“

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijoje vyko seminaras teisėjams „Lietuvos probacijos tarnybų veikla šiandien“. Seminare dalyvausiantiems teisėjams ir jų padėjėjams pristatyta probacijos tarnybų veikla, siekiant skatinti probacijos taikymą ir suvokimą apie šių metodų reikšmę visuomenės saugumui.

„Prieš keletą metų Lietuvos nacionalinė teisę papildė nauji ir pažangūs, Europos šalyse plačiai naudojami probacijos taikymo ir vykdymo mechanizmai. Pradėjus dirbti naujais darbo metodais jau pastebimi ir teigiami rezultatai – padaugėjo asmenų, kurie sėkmingai baigia probaciją, vis mažiau nuteistųjų sugrįžta į įkalinimo įstaigas. Tačiau dar turime kur tobulėti. Visų pirma, turime atsikratyti dvejonių dėl probacijos efektyvumo ir skirti šiems metodams pakankamą dėmesį“, – sveikindamas sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis. 

Anot ministro, pagrindinė problema, kodėl kuriomis priemonėmis naudojamasi retai yra informacijos trūkumas apie tai, kas vis dėlto vyksta toliau, kai nuteistajam atidedamas bausmės vykdymas arba jis lygtinai paleidžiamas iš pataisos įstaigos, kiek efektyvus specialistų, vykdančių probaciją, darbas. Todėl, pasak J. Bernatonio, tokie mokymai yra būtini siekiant pačius teisingumo sistemos darbuotojus supažindinti su probacijos ypatumais.

Seminaro metu Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių apygardų probacijos tarnybų specialistai pristatė Lietuvos probacijos sistemą, jos ypatumus, specifiką, reikšmę visuomenės saugumui. Taip pat buvo kalbama apie lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų eigą bei rezultatus, elektroninio stebėjimo taikymo galimybes, tarptautinį bendradarbiavimą, taip pat kitus klausimus, susijusius su probacijos tarnybų veikla.

Savo asmenine patirtimi su seminaro dalyviams taip pat pasidalino ir Vilniaus apygardos probacijos tarnybos Vilniaus probacijos skyriaus probuojamasis. Seminarą organizavo Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija kartu su Kalėjimų departamentu prie Lietuvos respublikos teisingumo ministerijos ir Nacionaline teismų administracija.

Parašykite komentarą