Politika ir teisė

Jonava pradeda naudoti miesto logotipą

Jonavos rajono savivaldybėje pristatyta atnaujinta savivaldybės interneto svetainė ir pirmieji naujojo miesto logotipo panaudojimo pavyzdžiai. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto studento Aldo Petrėno sukurtas logotipas naudojamas ne tik svetainės pradžios puslapyje, bet ir ant marškinėlių, suvenyrų, savivaldybės dokumentų blankų.

„Naujasis logotipas nepakeis mūsų herbo, kuris yra oficialus miesto skiriamasis ženklas, tačiau bus naudojamas reprezentacijai ir išskirtinumui pabrėžti. Su nauju prekės ženklu susijusi ir atnaujinta savivaldybės interneto svetainė, kuri tapo patrauklesnė, šiuolaikiškesnė, joje lengviau randama informacija apie mūsų miestą, savivaldybės veiklą ir paslaugas“, – sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Jonavos rajono savivaldybės interneto svetainę sukūrė Vilniuje veikianti interneto profesionalų kompanija „Fresh Media“.

Jonavos miesto prekės ženklo (logotipo) konkursas, kuriame dalyvavo Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto studentai, vyko šių metų pradžioje. Būsimieji grafinio dizaino profesionalai pasiūlė 14 darbų, iš kurių iš pradžių išrinkti trys geriausi, kol galiausiai konkurso nugalėtoju pripažintas A. Petrėno pasiūlytas logotipas.

Daugiausiai komisijos balsų surinkęs darbas sulaukė ir didžiausio Jonavos gyventojų palaikymo rajono savivaldybės facebook paskyroje.

„Pats autorius šiandien negalėjo dalyvauti, tačiau kaip aiškino konkurso metu, logotipe mėlyna spalva yra paimta iš Jonavos miesto herbo, o sujungtos A ir V raidės gali simbolizuoti per miestą tekančią upę. Tačiau nėra būtina prisirišti prie vieno aiškinimo, nes kiekvienas čia gali matyti ką nori: dviračių taką, tiltą. Autorius taip pat siūlo naudoti įvairias spalvas, priklausomai nuo to, kur bus naudojamas logotipas“, – sako savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Birutė Gailienė.

Jonavos logotipą jau buvo galima pamatyti ant reprezentacinių veido kaukių, kurias savivaldybė pasigamino pirmiausiai. Daugiau kaip 300 vnt. tokių kaukių išdalintos jonaviečiams savivaldybės facebook paskyroje.

Šiandien pristatyti logotipais puošti marškinėliai, džemperiai, kiti suvenyrai, kurie bus naudojami savivaldybės reprezentacijai. Suvenyrų su Jonavos atributika netrukus galės įsigyti ir visi miesto gyventojai bei svečiai – jais planuoja prekiauti savivaldybės knygynas „Jonavos knyga“.

Pranešimą paskelbė: Kristina Lukoševičiūtė, Jonavos rajono savivaldybės administracija

Parašykite komentarą