Laisvalaikis

„Įtraukiančios lauko pramogos vaikams: kad vasara neprabėgtų prie ekranų“

„Kuo vasaros sezonu sudominti šiuolaikinį vaiką? Įtraukiantys žaidimai lauke“

 

         Baigėsi mokslo metai, už lango jau tikra vasara su visais jos teikiamais malonumais, tačiau vaikas sėdi namie, įnikęs į kompiuterinius žaidimus, išmanųjį telefoną ar planšetę. Situacija pažįstama? Tikrai ne jums vieniems. Šiuolaikinius vaikus sunku sudominti senoviškomis slėpynėmis ar gaudynėmis, kai virtuali realybė telkia tiek daug pramogų. Visgi neskubėkite nusivilti – variantų tikrai yra! Pateikiame jums sąrašėlį šaunių vasariškų pramogų vaikams. Kažkuri iš jų tikrai tiks ir jūsiškiam!

Maudynės kieme ir arbūzo gabaliuko išvaizdos gultas

Koks gi kitas metų laikas dovanoja maudynių lauke galimybę? Nė vienas vaikas neatsisakys pliuškenimosi malonumų, ypač, kai vandens „telkinys“ ne kur kitur, bet jūsų nuosavame kieme! O dar tas vandens šiltumas… Ne, jūsų mažasis tikrai nespygaus lįsdamas į šaltą upės vandenį. Jūsų dėmesiui – lauko baseinai: maži pripučiami, dideli pastatomi, gilesni ir seklesni, pritaikyti jūsų vaiko amžiui ir poreikiams. Apie tai, kokie baseinai šiuo metu skina top‘ų viršūnes, dalijasi prekybos centro internete „Varle.lt“ ekspertė Laura Aksomitaitė.

„Yra pačių įvairiausių lauko baseinų pasirinkimų, bet šiuo metu turbūt populiariausi – pastatomi baseinai. Nors jų surinkimas ir šiek tiek sudėtingesnis nei pripučiamų, tačiau tokio tipo baseinas džiugina ne tik vaikus, bet ir visą šeimą. Talpūs, ženkliai gilesni nei pripučiami, su specialiais laipteliais patogiam įlipimui, šie baseinai suburs jūsų ir kaimynų vaikus maloniam vasariškam pasitaškymui. O gausiau užpildę baseino talpą vandeniu, puikiai mėgausitės vandens teikiamais malonumais ir jūs patys kartu su draugų kompanija,“ – pasakoja L. Aksomitaitė.  

Maudymosi baseine malonumus vaikams papildys įvairiausi pripučiami gultai, padangos ar net krėslai. Ypač, kai pasirinkti galite pačius žaismingiausius variantus: arbūzo gabaliuko išvaizdos pripučiamą gultą, spurgos su glaistu panašumo vandens ratą ar linksmą vienaragio formos vandens krėslą.

Tiesa, jei jūsų mažasis yra atsidavęs smėlio pilių statytojas, smėlio tortų kepėjas ar kitokių paplūdimio meno kūrinių meistras, jums neteks laukti išvykos prie jūros, kad užimtumėte vaiką. Puiki pramoga, papildanti maudynes baseine, – smėlio dėžės įsirengimas savame kieme. Kibirėliai, kastuvėliai ir įvairios smėlio pyragų formos kaipmat įtrauks jūsų mažąjį į žaidimų sūkurį. O aplipęs smėliu turės galimybę nusiprausti baseino vandenyje prieš išsitiesiant ant šviesios jūsų svetainės sofos. Jei baiminatės, kad vaikai užsižaidę saulėje gali perkaisti, pasirinkite smėlio dėžę su stogeliu-pavėsine ir likite ramūs.

Mini krepšinio aikštelė ar pripučiami futbolo vartai

Jei jūsų sūnus ar dukra – itin aktyvūs ir neranda, kur išlieti energijos pertekliaus, tam kad „negriautų“ jūsų namų, puiki idėja būtų pasirūpinti krepšinio su stovu rinkiniu. Ne, mes neturime omenyje tikros krepšinio aikštės savo kieme įrengimo. Krepšinio su stovu rinkinys yra paprasčiausio vaikiško aukščio lengvai kieme surenkamas ir pastatomas krepšinis, kuris tikrai nepareikalaus suaugusiojo jėgų ir sugebėjimų šiam žaidimui. Ypač paprastas įrangos surinkimas leis jums bet kada, kai tik vaikui pabos užsiėmimas, „pašalinti“ iš kiemo šią mini krepšinio aikštelę.

Jei visgi jūsų mažasis yra futbolo gerbėjas ir jūsų išpuoselėtas gėlių darželis kartas nuo karto tampa kamuolio vartais, apsaugokite gėles ir savo nervus įrengę kieme pripučiamus futbolo vartus. Vaikai, subūrę draugų komandą aktyviam žaidimui, ne tik linksmai praleis laiką, bet ir ugdys bendravimo, susitelkimo bendram tikslui ir komandinio veikimo įgūdžius.

Prekybos centro internete „Varle.lt“ specialistė dalijasi idėjomis: „Tokiu atveju, jeigu pasirinkote kiemo baseino pramogą, o vaikams vis pritrūksta įvairovės, galite juos pradžiuginti pripučiamo vandens tinklinio rinkiniu. Lengvai prie baseino pritaisomas ir taip pat lengvai nuimamas minkštas rinkinys nekels jokios rizikos žaidžiant užsigauti ir susižeisti, taip pat pabodus bus visiškai paprastai nuimamas. Baseinas ir vandens tinklinis – dvigubas smagumas!“

Jei jūsų mažasis mėgsta šokinėti ant batuto, išsigelbėjimas pripučiamas lauko batutas su apsauginėmis sienelėmis, leisiančiomis jūsų vaikui išsišokinėti į valias. Tik nepagalvokite apie milžinišką batutą su čiuožynėmis, koks būna įrengtas miesto šventėse ar atrakcionų parkuose: šis pripučiamas batutas ženkliai mažesnis, patogus pastatyti ir talpinsiantis tik jūsų vaikus ir keletą jų draugų.

Įdomybės mažiesiems vairuotojams

Jūsų vaikas yra mažasis auto-fanas ir nepraleidžia progos paprašyti pasukinėti automobilio vairą, įsivaizduodamas, kad vairuoja pats? Išpildykite mažojo troškimą padovanoję jam mini „elektromobilį“ – mažą, saugų, pakraunamu akumuliatoriumi varomą mašiniuką, kuris lengvai vežios vaiką jūsų kiemo pievelėje. Džiaugsmas tame, jog pedalą ir vairą vaikas galės valdyti pats. Juk mažiesiems taip smagu „pasimatuoti“ suaugusiųjų pasaulį…

Tiesa, šios mini elektrinės transporto priemonės būna ne tik automobilio, bet ir traktoriaus, keturračio ar motorolerio pavidalu. Įvairių dizainų ir „tikrų markių“ kiemo transporto priemonės pradžiugins bet kurį mažąjį auto-faną, o galingas akumuliatorius užtikrins ilgą veikimo laiką be pakartotinio pakrovimo.

Kai norisi ramiau – burbulų aparatas

Visą popietę aktyviai pražaidęs mažasis likusią dienos dalį gali norėti ramesnių užsiėmimų. Tokiu atveju labai tinka muilo burbulų aparatas, kuris, vandens šautuvo principu, vienu paspaudimu paleis į orą gausybę muilo burbulų. Ir tam visiškai nereikės maišyti indų ploviklio su dubeniu vandens: burbulų skysčio papildymą lengvai galite įsigyti atskirai. Jei norisi šiek tiek daugiau įsitraukti į burbulų pūtimo procesą, galima užsisakyti muilo burbulų lazdą, kuria mosuodamas jūsų mažasis pats paleis į orą didžiulius muilo burbulus. Jums beliks tik traukti fotoaparatą ir fiksuoti akimirkas.

Taip pat ramiam pažaidimui labai tinkamos yra vaikiškos palapinės. Žaismingos, spalvingos, lėlių namelį, pilį ar paslaptingą indėnų buveinę (priklausomai nuo jūsų pasirinkimo) primenančios palapinės suteiks jūsų vaikams jaukią, fantaziją užkuriančią erdvę įvairiausiems žaidimams: lego, lėlių, stalo, piešimo, kaladėlių dėliojimui ar kokių tik pakužda fantazija. Kartais geriausius užsiėmimus padiktuoja pačios paprasčiausios priemonės.

 

         Taigi, variantų atplėšti vaikus nuo kompiuterių ir sudominti lauko pramogomis tikrai yra. Belieka tik išsiaiškinti jūsų mažojo norus ir, apsirūpinus linksmybėmis, kol vaikai žaidžia, rasti poilsio valandėlę sau patiems.

 

Parašykite komentarą