Laisvalaikis

Išskirtinis padavėjų maratonas: Vilniaus šaltibarščių festivalyje bėgs su rožine sriuba rankose

Birželio 1-ąją, šeštadienį, vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami praleisti sostinės centre, kur vyks jau antrasis Vilniaus šaltibarščių festivalis (angl. „Vilnius Pink Soup Fest“). Renginio metu visų dalyvių laukia išskirtinių ir nemokamų pramogų gausa: Bastėjos kalno čiuožykla, rekordinis šaltibarščių stalas, gražiausio kostiumo rinkimai, dedikuotos erdvės vaikams, žinomų muzikinių grupių pasirodymai, o nuo 18 val. – dar ir neeilinis padavėjų maratonas, kurį teks įveikti išlaistant kuo mažiau šaltibarščių. Greičiausiai 600 metrų trasą nubėgęs dalyvis bus apdovanotas specialiais festivalio rėmėjų prizais, tad visi jėgas norintys išbandyti padavėjai, barmenai ar mėgėjai kviečiami registruotis iki gegužės 30 d.

Padavėjai demonstruos savo meistriškumą

Dalies Europos šalių gyventojų yra įpratę minėti savitas gastronomines šventes rengiant specialias lenktynes. Pavyzdžiui, Vokietijoje populiarūs bėgimai su bokalais, o Didžiojoje Britanijoje – su keptuvėse vartomais blynais. Vilniaus šaltibarščių festivalio metu šią pramogą bus galima išbandyti ir Vilniuje – vyks 600 m. bėgimas su rožinės sriubos dubenimis rankose. Tiesa, trasą bus svarbu ne tik greitai įveikti, bet ir lenktyniaujant neišlaistyti ant padėklo nešamų šaltibarščių.

Pasak Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Evaldos Šiškauskienės, panašūs maratonai virėjams bei padavėjams rengiami jau daugiau kaip dvidešimtmetį, tik vėliau tradicija nutrūko: „Tokie nuotaikingi maratonai, kuriuose svarbu ne rezultatas, bet dalyvių nusiteikimas, sulaukia vis daugiau populiarumo. Be to, tokiu būdu galime parodyti padavėjų turimus įgūdžius bei formą, kurios reikia norint dirbti šį darbą. Kiekvienam jaunam žmogui linkėčiau išbandyti šią profesiją, nes tai tikra gyvenimo mokykla, kurios pamokos pravers siekiant karjeros aukštumų. Juk yra dalykų, kurių neišmoksi iš vadovėlių: klientų aptarnavimas, ryšio kūrimas, greitos reakcijos bei sprendimo reikalaujančios stresinės situacijos, skirtingų žmonių pažinimas dovanoja neįkainojamas patirtis.“

Anksčiau Lietuvoje vykusių maratonų dalyviai trasą turėdavo įveikti nešini bokalais, o šaltibarščius jiems teks nešti pirmą kartą: „Padavėjai varžydavosi originaliai apsirengę, pasipuošę šmaikščiais drabužiais ar aksesuarais, tad ir šiame rožiniame maratone tikėsimės išradingų jų kostiumų. Smagu, kad Vilniaus šaltibarščių festivalis plečiasi ir apima vis daugiau miesto gatvių. Tikimės puikios dalyvių nuotaikos, ryžto nugalėti ir audringo žiūrovų palaikymo.“

Startavę prie Šv. Kotrynos bažnyčios, padavėjai ir šią veiklą norintys išbandyti mėgėjai bėgs iki Rotušės aikštės, kirsdami Vilniaus bei Vokiečių gatves. Norintys startuoti į renginį turės atvykti anksčiau – registracija nuo 17 iki 18 val. vyks Stanislovo Moniuškos skvere prie šv. Kotrynos bažnyčios.

Festivalis peržengs senamiesčio ribas

Šaltibarščių festivalį organizuojančios Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė sako, kad idėja organizuoti lenktynes su rožine sriuba kilo pastebėjus neįprastas gastronomines tradicijas kitose Europos šalyse.

„Rožinis padavėjų maratonas buvo įkvėptas Paryžiuje ir Miunchene vykusių lenktynių. Šį pavasarį Prancūzijos sostinėje 200 padavėjų turėjo įveikti 2 km atstumą viena ranka nešdami tradicinius prancūziškus pusryčius. Taip pat, kiek anksčiau vykusiame Vokietijos alaus festivalyje „Oktoberfest“, dalyviai varžėsi bėgdami su alaus kupinais bokalais. Tad tikimės, kad tiek šaltibarščių maratonas, tiek visas festivalis taps savita, europietiška gastronomine tradicija, kuri neabejotinai pritrauks užsienio turistų dėmesį“, – teigia „Go Vilnius“ vadovė.

Nors rožinis maratonas vyks sostinės senamiestyje, o daugumą festivalio pramogų bus galima rasti šalia Tymo turgaus, įvairios veiklos lauks ir kitose miesto vietose. Festivalio dalyviai laukiami ekskursijoje brendant Vilnelės upe, meno galerijose ir muziejuose, rožinėje iškyloje „Pink Picnic“ Vokės dvaro pievoje. Kūdrų parke taip pat vyks menininkės Monikos Dirsytės šešių valandų performansas „Šaknys“ (angl. „Roots“), o po visos dienos veiklų ir pramogų festivalio dalyviai kviečiami į įspūdingą šventinį koncertą Rotušės aikštėje, kuriame pasirodys žinomos Lietuvos grupės ir atlikėjai.

Pasak D. Aleksandravičienės, pernai pirmą kartą surengtas eksperimentinis Vilniaus šaltibarščių festivalis šiais metais išaugo ir tapo dar įvairesnis: „Džiaugiamės, kad prie festivalio entuziastingai prisijungė beveik 200 partnerių: restoranų, viešbučių, muziejų, ekskursijų ir pramogų organizatorių. Stebime augantį užsienio turistų ir žiniasklaidos susidomėjimą festivaliu, neabejotinai virsiančiu puikia vasaros pradžios tradicija. Visi kartu vienai dienai nudažysime miestą rožine spalva, o ši žinia, tikimės, pasklis po visą pasaulį. Tad kviečiu pasipuošti šaltibarščių tematikos stiliumi ir drauge susikurti šventę.“

Registruotis į bėgimą galite čia: Registracija I-ąjį rožinį padavėjų maratoną (google.com)

Visą festivalio programą rasite: https://www.govilnius.lt/saltibarsciu-festivalis.

Programas taip pat bus galima pasiimti Vilniaus turizmo informacijos centre, Pilies g. 7.

Parašykite komentarą