Bankai ir Draudimas

Įsiskolinusiems asmenims – griežtas kirtis iš lizingo paslaugų teikėjų

Įsiskolinimų turintys asmenys jau susiduria su skaudžia realybe, kuomet norint įsigyti kažką išsimokėtinai, pardavėjai žiūri į juos skeptiškai. Prieš kurį laiką paimti vartojimo kreditai kai kuriems žmonėms sukėlė nemažų rūpesčių. Tiesa, tie rūpesčiai atsirado ne dėl kreditorių kaltės, o pačių klientų negebėjimo laiku mokėti įmokų.

Kas atsitinka susidarius vėluotiniems įsiskolinimams?

Finansų ekspertai stebisi tokių vartotojų gausa, kurie apskritai nerimtai žiūri į finansinių įsipareigojimų vykdymą. Yra daugybė asmenų, kuriems atrodo, kad nieko tokio nenutiks, jeigu įmoką sumokėti bus vėluojama keletą dienų. Svarbu šviesti visuomenę, jog toks atmestinas įsipareigojimų vykdymas gali ženkliai pakeisti ateitį.

Asmuo, kuris paėmė paskolą, turi mokėti įmokas ne vėliau, kaip to reikalauja paskolos sutartis. Vėluojant sumokėti įmoką, pirmiausia bus siunčiami raginimai įmokas mokėti nedelsiant. Bet, ypatingą dėmesį reikia skirti sutarties sąlygoms. Kai kurios paskolų bendrovės nurodo, kad iš karto skolos neperduoda išieškojimui, jeigu vėluojama vos dieną ar dvi. Tačiau, yra tokių kreditorių, kurie nesivargins gaišti laiko ir skolos išieškojimas bus vykdomas priverstinai su lyg pirma vėluotina diena.

Kai įmoka nėra sumokėta laiku, tik kreditorius sprendžia ką jis darys toliau. Jeigu nusprendžiama, kad skola turi būti pradedama išieškoti, tokiu atveju klientas jau turi susitaikyti su padidėjusiomis išlaidomis.

Už vėlavimą teks mokėti delspinigius, o jie bus gana nemaži. Kuo ilgiau bus tempiamas laikas, tuo daugiau teks sumokėti. Bet, svarbu suprasti, kad išieškojimas vykdomas patiriant išlaidas. Jas patiria kreditorius. Išlaidos atsiranda dėl kliento kaltės, todėl natūralu, kad jis tas išlaidas turi kompensuoti.

Kai kreditorius kreipiasi į skolų ieškojimo bendroves ar asmeninius teisininkus, turėkite galvoje, kad tokioje situacijoje jūs privalėsite sumokėti už jų darbą. Net jeigu ir nesutiksite, vis tiek tos sumos bus ieškotos priverstinai.

Įsiskolinimų turintys asmenys niekaip nenusikratys esamų skolų, išskyrus asmeninio bankroto atvejus. Visos skolos per daugelį metų vis tiek bus išieškotos priverstiniu būdu. Kreditoriai tam į pagalbą pasitelkia ir teismus, ir antstolius.

Įsiskolinusiems dėmė lieka ilgam laikui

Jeigu nutiko taip, kad skolą kreditorius išieško priverstiniu būdu, tuomet tokiam nepatikimam klientui reputacija suteršiama ilgam laikui. Esant įsiskolinimams, tokie asmenys gali nebesvajoti nei apie būsto paskolas, nei apie kažkokių didesnių pirkinių įsigijimą lizingo būdu.

Kai asmuo užsitraukia kreditoriaus nemalonę dėl vėluotino grąžinimo ar išieškojimo, tai atsispindi kredito istorijos ataskaitoje. Įrašas apie negebėjimą laiku mokėti įmokų bus matomas visiems kreditoriams bei paslaugų teikėjams, kurie tikrins jūsų kredito istorijos ataskaitą.

Įdėmiau į situaciją siūloma pažvelgti visiems, kuriems kyla rizika nesumokėti įmokų laiku. Užsitraukus neigiamą įrašą kredito istorijos ataskaitoje, vargu ar pavyktų įsigyti netgi telefoną išsimokėtinai. Visos paslaugos, kurios teikiamos lizingo būdu, dažniausiai yra tokios pačios kaip paskolų išdavimas. Tai reiškia, kad prieš sudarant lizingo sutartį, paslaugų teikėjas norės įsitikinti kokio patikimumo asmuo yra. Ką jis pamanys, kai patikrinus kredito istorijos ataskaitą, jis išvys įrašą apie negrąžintą ir priverstinai išieškomą skolą? Jis tikrai nenorės rizikuoti.

Vartotojai turi suvokti, kad kiekvienas įsipareigojimas, kuris nevykdomas laiku, sukelia ne tik finansines pasekmes, bet taip pat užkerta kelią ateityje pasinaudoti analogiškomis paslaugomis.

Šaltinis: Paskolosisiskolinusiems.lt

Parašykite komentarą