Nuogąstavimus, jog stojantieji vis dar aplenkia inžinerijos studijas, turėtų pritildyti šiųmečiai stojimo rezultatai – inžinerijos mokslus universitetuose šiemet prioritetiniais rinkosi beveik pusantro tūkstančio būsimųjų studentų. Daugiau nei pusė jų savo ateitį sieja su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU).
Pildydami prašymus VGTU pirmu pageidavimu rinkosi 1742 stojantieji, o iš viso norą studijuoti šioje aukštojoje mokykloje išreiškė 9340 abiturientų. Tarp populiariausių inžinerijos studijų programų – aviacijos mechanikos inžinerija, statybos, elektronikos inžinerija, transporto, kelių, geležinkelių ir miestų inžinerija. Kaip ir iki šiol – ypač daug dėmesio VGTU sulaukė architektūra ir kūrybinės industrijos.
Komentuodamas pirmuosius aukštąsias mokyklas pasiekusius stojimo rezultatus VGTU Studijų prorektorius prof. dr. Romualdas Kliukas pabrėžė, kad šią aukštąją mokyklą renkasi norintieji turėti paklausią profesiją, dirbti kūrybišką darbą bei gauti motyvuojantį atlygį.
„Gyvename virsmo laikais, kurių raktinis žodis – technologijos. Būdami technologijos mokslų lyderiais Lietuvoje, esame šio pokyčio dalimi. Nenuostabu, kad daugiau nei pusė apsisprendusių studijuoti inžinerinius mokslus, pasirinko VGTU. Specialistai su inžineriniu išsilavinimu labai reikalingi rinkai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Dėl jų šiandien kovoja darbdaviai. Būtent į šias studijas pasaulyje dedamos maksimalios pastangos, praturtinant būsimų profesionalų gebėjimus lyderystės, pokyčių valdymo, investavimo žiniomis, kurios reikalingos būti sėkmingais šiandienos verslo pasaulyje“, – teigia R. Kliukas.
Inžinerijos studijos populiariausios ir tarp užsienio studentų, atvykstančių į VGTU visam studijų laikotarpiui. Daugiau nei pusė bakalauro studijas VGTU besirinkusiųjų užsieniečių pageidauja studijuoti šiuolaikines informacines technologijas, elektronikos, statybos inžineriją, mechatroniką. Pagrindinis motyvas – VGTU yra vertinamas ir pasaulyje žinomas technikos universitetas, o Vilnius – labiausiai augantis Baltijos šalių miestas, pritraukiantis daugiausiai užsienio investuotojų, sukuriančių dinamišką ir augančią darbo rinką, kurioje labai vertinamas kiekvienas talentas. Studijų kokybės, intensyvus tiesioginis kontaktas su verslu, studijų turinio aktualumas, studijavusiųjų atsiliepimai ir įtraukiantis sostinės gyvenimo būdas – tokios VGTU alumnų rekomendacijos lemia būsimų studentų pasirinkimą.
Auga ne tik VGTU užsienio studentų skaičius, keičiasi ir plečiasi stojančiųjų geografija. Šįmet sulaukta norinčiųjų studijuoti iš daugiau nei 70 pasaulio šalių nuo JAV iki Indijos, nuo Norvegijos iki Egipto, nuo Ekvadoro iki Ukrainos, Gruzijos, Kazachstano.
###
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. Naujausiuose „2017–2018 QS World University Rankings“ reitinguose VGTU patenka tarp 2,1 proc. geriausių pasaulio universitetų ir yra techniškųjų universitetų lyderis Baltijos šalyse. VGTU užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 13 institutų, 3 mokslo centruose, 29 laboratorijose. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.