Studijos

Prasidėjo „Vyno dienos“ – didžiausia Baltijos šalyse gėrimų paroda

„Litexpo“ parodų ir kongresų centre duris atvėrė šešioliktoji vyno ir kitų gėrimų paroda „Vyno dienos“. Savo produkciją joje pristato svarbiausi šalies vyno platintojai ir gamintojai, užsienio vyninės, kombučios, sidro, alaus, trauktinių, tekilos, viskio, kitų gėrimų gamintojai ir pardavėjai. Gegužės 6–7 dienomis paroda mėgėjus ir profesionalus tradiciškai kviečia į seminarus, degustacijas ir paskaitas, forumus.

„Vyno dienos“ lankytojams, visų pirma, edukacinis renginys, kasmet jį papildo gėrimų pasaulio aktualijos, naujos gamintojų ir vartotojų bendravimo formos, – sako parodos sumanytoja Rasa Starkus.  – Todėl šiemet labai stengėmės, kad lankytojai galėtų susipažinti su Ukrainos vyndaryste, šalia dvejose salėse nuolat vykstančių įprastų pažintinių degustacijų, vyks „Blic degustavimo ABC“ mokymai bei veiks „Vyno dienų TV“ – internete transliuojamas pokalbių forumas, kuriame nagrinėsime vynuogininkystės perspektyvas Lietuvoje, ekonomines, teisines, kultūrines vyno verslo sąlygas, nealkoholinių gėrimų populiarėjimo ir kitas vyno pasaulyje aktualias temas.“

 

Parodoje dalyvauja vyndariai ir kitų gėrimų gamintojai iš Prancūzijos, Portugalijos, Austrijos, Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Estijos, Danijos, Latvijos, Vengrijos, Sakartvelo, Armėnijos ir kitų šalių.

„Vynas yra neatsiejama ne tik Moldovos Respublikos, bet ir visos Europos kultūros dalis. Moldova garsėja nepaliesta gamta ir vešliais vynuogynais. Vynas – mūsų vizitinė kortelė. Todėl mūsų šalies vyndarių delegacija maloniai nustebinta, matydama tokią didelę parodą šalyje, kurioje vynuogininkystė tik pradeda vystytis.“, – atidarymo ceremonijoje dalyvaujantiems užsienio valstybių ambasadoriams, politikams ir žurnalistams kalbėjo Moldovos Respublikos ambasadorius Sergei Mihov.

 

„Vyno dienos“ po 2 metų pandeminės pertraukos grįžta visu pajėgumu. Dalyvių būryje – ne tik ilgamečiai parodos  partneriai „Vynoteka“, „IKI“, „Aibė“, „Bottlery“, „Baltas dobilas“, „Amber Distribution Lithuania“, „Vino divino“, „Gadara“, „Tekilos ambasada“, „Duoklė angelams“, bei Lietuvos vyno ir kitų gėrimų gamintojai Česlovas Ramoška, „Roksala“, „Gintaro Sino“, „Bosca“, „Vilkmergė“, „Raudonos plytos“, „Rinkuškiai“, Pakruojo dvaro spirito varykla, bet ir nauji dalyviai: prekybos tinklas „Rimi“, „Zenoteca“, „Hedonist“,„Winemaker“, „Balmerk“, „Acala“.

 

Paroda atidaryta simboliškai atkemšant ukrainietiško vyno butelį ir veiks iki šeštadienio 19 val vakaro.

Pranešimą paskelbė: Arūnas Starkus, „Vyno klubas” UAB „Naminė pelėda”

Parašykite komentarą