Marketingas

Kas yra vidinis SEO?

Išvertus iš anglų kalbos, SEO terminas reiškia optimizavimą paieškos sistemoms. Pagrindinis optimizavimo paieškos sistemų tikslas – pritraukti kuo daugiau tam tikros svetainės lankytojų natūraliuoju būdu. Tai reiškia, kad didėjant lankytojų srautui, svetainės pozicija paieškos sistemoje iškeliama vis aukščiau ir aukščiau. Lietuvoje populiariausia paieškos sistema išlieka “Google”. Todėl ir Lietuvoje teikiamos SEO paslaugos yra konkrečiai pritaikytos Lietuvos rinkai. Paprastai šios paslaugos skirstomos į vidinį ir išorinį SEO.

 

Vidiniu SEO atliekami įvairiausi vidiniai svetainės pakeitimai kaip:

  • Sutvarkoma vidinė svetainės struktūra;
  • Jei reikia, keičiami puslapių pavadinimai (angl. meta title);
  • Papildomas turinys raktiniais žodžiais;
  • Kuriami trumpi puslapių aprašymai (ang. meta description).

 

Išoriniu SEO atliekami išorinis svetainių nuorodų tinklo kūrimas. Tai reiškia, kad yra kuriami įvairiausi SEO straipsniai įterpiant aktyviąsias nuorodas į kliento svetainę. Šie straipsniai talpinami populiariuose tinklaraščiuose bei naujienų portaluose, bloguose ir kt.

 

Jeigu norite, kad jūsų svetainei būtų atliktas idealus SEO, būtina derinti tiek vidinį, tiek išorinį SEO. Susitvarkius svetainės vidinius puslapius bei išorinių nuorodų tinklą, labai svarbu, kad nuolatos būtų atliekamas ir svetainės monitoringas, kurio rezultatai rodo, dėl kokių priežasčių jūsų svetainė paieškos sistemose svyruoja vienoje ir kitoje pozicijoje. Pavyzdžiui, neretai svetainės pozicijos krenta, nors prieš tai buvote itin aukštoje pozicijoje. Tai gali atsitikti dėl jūsų konkurentų vykdomos SEO veiklos. Todėl būtinas ilgalaikis SEO palaikymas, nes tai yra gyvas procesas, reikalaujantis nuolatinio stebėjimo.

 

Atlikus svetainės optimizaciją paieškos sistemoms, jos rezultatai gali būti matomi maždaug jau po kelių savaičių. Tai reiškia, kad svetainė ne tik bus matoma “Google” paieškoje, bet ir jos kylimas/ augimas. SEO nėra momentinė strategija, ji yra ilgalaikė, reikalaujanti itin nuoseklaus ir ilgo darbo su kliento svetaine. Vidinis SEO procesas užtrunka maždaug iki 6 mėn., o tuomet reikalinga tik nuolatinė svetainės priežiūra ir SEO palaikymas. Jeigu svetainės vidinis SEO palaikymas bus ilgalaikis – teigiami rezultatai garantuoti.

 

Jeigu įmonėje neturite specialistų, gebančių pritaikyti SEO jūsų svetainei, visada rekomenduojama kreiptis į SEO specialistus, kurie šioje srityje yra sukaupę begalę patirties ir jūsų svetainės optimizacija paieškos sistemos bus atlikta daug sparčiau, o rezultatai matomi greičiau.

Parašykite komentarą