Investicijos

Investavimas į paskolas – kas tai?

Investavimas – itin ilgą istoriją turintis uždarbio būdas. Natūralu, jog būtų investuoti taip pat yra begalė – nors dar visai neseniai investavimas buvo galimas tik į vertybinius popierius bei žaliavas, o projektų finansavimas siejosi su milijoninėmis investicijomis, dabar vis populiarėjantys investavimo būdai šį uždarbio tipą padaro prieinamą kiekvienam.

Vienas jų – investavimas į paskolas. Tačiau kaip tai veikia ir kiek galima tikėtis iš tokių investicijų uždirbti? Taip pat, kokia yra investavimo į paskolas riziką? Mums atsako Financer.com Lietuva atstovai.

P2P paskolos

Norėdami suprasti, kaip galima investuoti į paskolas, iš pradžių reiktų paminėti, jog šios paskolos turi atskirą kategoriją – jos vadinamos P2P (peer-to-peer) paskolomis.

Pavadinimas yra ganėtinai gerai apsakantis šio tipo kreditų esmę – P2P paskolas teikia fiziniai asmenys jų prašantiems, bei už tai gauna palūkanų.

Žinoma, šias dvi šalis sujungia tarpininkas – investavimo platforma, su kuria besiskolinantys asmenys sudaro paskolos teikimo sutartį, bei kuri investuotojams užtikrina mokius asmenis bei stabilų pelną.

 Investavimo į paskolas rizika

Investavimas visados turi vienokios ar kitokios rizikos, tačiau investavimo platformos visados deda visas pastangas tam, jog būtų užtikrinama kuo mažesnė rizika, krentanti investuotojui.

Visų pirma, P2P paskolomis užsiimančios platformos/įmonės pasirūpina itin atidžia pasiskolinti norinčių asmenų atranka tam, kad jūs finansuotumėte mokius asmenis. Įvertinami yra visi mokumo faktoriai – norimos paskolos dydis bei terminas, finansinė bei šeimyninė situacija, buvusių paskolų istorija bei kiti turimi įsipareigojimai. Vertėtų paminėti, jog vidutiniškai vos 10 iš 100 paraiškų yra patvirtinamos finansavimui.

Kitas aspektas, suteikiantis nemažą dalį saugumo, yra vadinama ,,BuyBack“ garantija. Tai yra platformų garantas investuotojui, jog skolininko nemokumo atveju, investuoti pinigai jiems bus grąžinti – tai padaro pati platforma, išpirkdama skolą iš savo specialaus fondo.

Vertėtų paminėti, jog ne visoms P2P paskolų platformoms yra taikoma ,,BuyBack“ garantija – tuo vertėtų pasidomėti dar prieš investuojant. Ekspertai tikina, jog investuojant su taikoma garantija galima itin smarkiai sumažinti riziką.

Finansų analitikai taip pat sako, jog prieš pradedant investuoti nemažiau svarbu yra ir pasidomėti pačia platforma – įsitikinti, jog ji jau kurį laiką sėkmingai veikia, yra reguliuojama oficialių institucijų, o jos klientai bei investuotojai nesusiduria su nesklandumais.

Deja, kartais pasitaiko apgaulingų platformų, investuotojams siūlančių nelabai realų uždarbį, o vėl pranykstančių su visomis investicijomis – Financer.com ekspertai primena, jog jei pasiūlymas skamba per gerai, jog būtų tiesa, yra nemaža tikimybė, jog tai – apgaulė.

Uždarbio galimybės

Galiausiai, vertėtų aptarti ir uždarbio galimybes, kurias gali pasiūlyti investavimas į P2P paskolas. Financer.com atstovai sako, jog konkretus grąžos dydis priklauso nuo kelių aspektų – pačios pasirinktos platformos, paskolos rizikos grupės, sumos dydžio bei grąžinimo termino, bei to, ar jai taikoma vadinama ,,BuyBack“ garantija.

Vis dėlto, investuojant į P2P paskolas, investuotojai vidutiniškai gali tikėtis gauti net iki 18-19%metinės grąžos. Tai yra tikrai neblogas uždarbio dydis, jį lyginant su kitais santaupų įdarbinimo būdais, tokiais kaip terminuotieji ar neterminuotieji indėliai, ar net kai kurios rizikingesnės investicijos.

Parašykite komentarą