Verslas

„Iki“ primena apie pirkinių sąrašo svarbą keliaujant į parduotuvę: kaip pasidaryti efektyvų

Vyriausybei griežtinant karantino ribojimus ir prekybos centruose ribojant pirkėjų skaičių bei jiems tenkantį plotą, Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pirkėjams pataria iš anksto planuoti ne tik šventinių pirkinių, bet ir kasdienių produktų krepšelį, kad prekybos vietose praleistų kuo mažiau laiko ir apsipirktų kaip įmanoma saugiau.

„Pirkinių krepšelio suplanavimas padeda mažiau laiko praleisti parduotuvėje, o tai reiškia ir didesnę galimybę išvengti kontaktų. Taip pat išankstinis valgiaraščio suplanavimas padeda sutaupyti laiko, mažinti maisto švaistymą ir saugiai apsipirkti“, – sako V. Budrienė.

Pasak „Iki“ komunikacijos vadovės, laikantis kelių nedidelių rekomendacijų, apsipirkti galima paprasčiau ir kiek įmanoma saugiau.

• Suplanuokite savaitės valgiaraštį. Apgalvokite ne tik pagrindinius patiekalus, bet taip pat pasvarstykite, kokiais užkandžiais numalšinsite staigų alkį ar palepinsite save. Peržiūrėkite, kiek ir kokių produktų turite šaldytuve, įvertinkite, kurie produktai gali netrukus baigtis. Pirkinių sąrašą turėkite telefone ar po ranka, kad prireikus galėtumėte nesudėtingai papildyti. Tam galite naudoti ir įvairias atsisiunčiamas programėles ar telefone jau įdiegtą užrašų žymėjimo galimybę. Tai padės planuoti ir primins apie būtiniausius pirkinius, leis matyti, ką buvote įsigiję anksčiau, atėjus naujam apsipirkimo laikui skirti mažiau laiko sąrašo sudarymui.

• Sugrupuokite pirkinių sąrašą. Pieno produktus rašykite prie pieno produktų, o bakalėjos gaminius – prie bakalėjos gaminių. Sudėliokite sąrašą pagal parduotuvės, kurioje apsiperkate, išplanavimą, kad apsiperkant nereikėtų vaikščioti pirmyn ir atgal po parduotuvę.

• Apsipirkite tik pagal sąrašą. Tai padės ne tik apsipirkti greičiau, bet leis sutaupyti pinigų, nes nepirksite produktų, kurių galbūt nevartosite. Rinkitės didesnės pakuotes ilgiau negendančių produktų.

• Stenkitės kiek įmanoma keisti apsipirkimo įpročius ir kuo rečiau lankytis prekybos centruose piko metu – nuo 17 iki 19 val., kai dauguma įpratę apsipirkti po darbo. Geriausia būtų apsipirkimą, esant galimybei, perkelti į kitą dienos laiką.

• Visada laikykitės saugaus atstumo. Jeigu matote, kad prie jums reikiamų prekių lentynos yra žmonių, palaukite, kol jie nueis. Taip pat pagalvokite, ar reikės įsigyti nesupakuotų maisto produktų – juos imkite tik su pirštinėmis.

• Siekdami mažinti maisto švaistymą, tinkamai laikykite šviežią maistą. Vos tik parėję iš parduotuvės sudėkite produktus į šaldytuvą. Tuos, kurių galiojimo laikas trumpesnis, dėkite šaldytuvo priekyje, kad greičiau juos suvartotumėte.

• Sunaudokite produktų likučius, kad kiek įmanoma mažiau reiktų išmesti. Peržiūrėkite turimus produktus ir pagalvokite, kokį patiekalą galite pagaminti iš jų. Jeigu pasigaminote daugiau patiekalo, nei galite suvalgyti, jo dalį užšaldykite. Prisiminkite užrašyti ant jų datą, kad prisimintumėte, kada turite suvartoti.

„Iki“ komunikacijos vadovė teigia, kad vadovaujantis šiais patarimai apsipirkimas kels mažiau streso. Taip pat ji primena, kad prekybos tinklas imasi visų būtinų priemonių, kad apsipirkimas būtų kaip įmanoma saugesnis. Parduotuvėse pagal vežimėlius ir krepšelius reguliuojami pirkėjų srautai, prie įėjimo stovi dezinfekcinių priemonių, būtina dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugaus atstumo ir vengti fizinių kontaktų. Taip pat sustabdytos akcijų bei nuolaidų reklamas, kad pirkėjų srautai į prekybos vietas dar labiau nedidėtų

Parašykite komentarą