Verslas

„Ignitis grupės“ investuoto pirmojo inovacijų fondo grąža viršijo investicijas – lėšos bus skirtos antrajam fondui

2017 m. įkurtas „Smart Energy Fund powered by Ignitis group“, šiemet atneša finansinę grąžą „Ignitis grupei“. Šiais metais iš fondo jau gauta 15,6 mln. eurų grąža, kuri bus skirta investicijoms į inovatyvius startuolius, siūlančius kovos su klimato kaita sprendimus. 

Į „Smart Energy Fund powered by Ignitis group“, valdomą „Contrarian Ventures“, „Ignitis grupė“ iki šios dienos yra investavusi apie 11 mln. eurų. Fondas investicijas skyrė 21-ai įmonei aštuoniose pasaulio šalyse – beveik trečdalis įmonių ir fondo alokuoto kapitalo yra iš Lietuvos. Pastarosios kuria naujas technologijas energetikoje ir elektrifikuotame mobilume, kurios galėtų būti taikomos „Ignitis grupės“ veikloje. Į šiuos startuolius fondo valdytojas investicijas nukreipė drauge su daugiau nei 100 kitų ko-investicinių partnerių, tarp kurių automobilių gamintoja „Hyundai“, energetikos milžinė „Shell“, Bilo Gateso įkurtas „Breakthrough Energy Ventures“ fondas ir plieno gamintojas „ArcelorMittal“. Fondo įmonių sukurtų „žalių“ darbo vietų skaičius perkopė vieną tūkstantį, ir įmonės po „Contrarian Ventures“ investicijos pritraukė daugiau kaip 400 mln. eurų iš kitų investuotojų. 

„Mūsų pirmojo fondo pagrindinis tikslas buvo ne tik uždirbti finansinę grąžą, bet ir suteikti mums prieigą prie pažangiausių energetikos inovacijų, kurias kartu su jas vystančiais startuoliais galėtume diegti mūsų Grupės veikloje. Tai, kad šis rizikos kapitalo fondas jau atnešė pelno, įrodo, jog pasirinkta strategija pasiteisino, o gauta grąža leis toliau plėtoti investicijas į startuolius antrajame fonde“, – sako „Ignitis grupės“ technologijų vystymo vadovas Paulius Kozlovas. 

„Šiandien simboliškai minime „Contrarian Ventures“ ir pirmojo fondo šeštuosius metus. Rizikos kapitalo rinkos kontekste, tai yra gan trumpas laikotarpis, bet džiaugiamės, kad per tokį trumpą laiką mums pavyko įsitvirtinti kaip vienam stipriausių rizikos kapitalo fondų klimato technologijų srityje. Džiaugiamės rezultatu ir „Ignitis grupė“ kaip investuotojo ilgalaikiu pasitikėjimu ir bendradarbiavimu“, – sako „Contrarian Ventures“ įkūrėjas ir vykdantysis partneris Rokas Pečiulaitis. 

Nuo 2017 m. peržiūrėta ir įvertinta daugiau nei 1 500 inovatyvių startuolių su novatoriškomis idėjomis, o su septyniomis portfelio įmonėmis pradėti pilotiniai ar komerciniai projektai, pradėtos vystyti naujos „Ignitis grupės“ paslaugos. 

Kadangi fondo lėšos yra pilnai suinvestuotos, ir daugiau papildomų naujų investicijų iš pirmojo fondo nėra planuojama, iš pirmojo fondo gauta grąža bus skirta tolesniam investavimui į inovatyvius startuolius per antrą fondą – „World Fund“, prie kurio „Ignitis grupė“, po tarptautinio viešojo pirkimo, prisijungė liepos 13 d. Šiam fondui bus skirti apie 25 mln. eurų per ateinančius 10 metų. 

„World Fund“ yra pirmaujantis Europos klimato rizikos kapitalo fondas, investuojantis į klimato technologijas, turinčias didelį klimato kaitos mažinimo potencialą. Fondas „World Fund“ investuoja į Europos technologijas, turinčias didelį klimato efektyvumo potencialą: dėmesys skiriamas energetikai bei transportui, o taip pat ir kitų sektorių technologijoms, jei jos pasižymi ypatingais kovos su klimato kaita sprendimais. Investicijų komandą sudaro inžinieriai, fizikai, chemikai, biologai, ankstyvojo ir augimo etapo investuotojai. „World Fund“ remia tuos verslininkus, kurie kuria technologijas nukreiptas į kovą su klimato kaita.  

 

Pranešimą paskelbė: Laura Beganskienė, UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“

Parašykite komentarą