IT naujienos

„Hewlett-Packard“ CERN sukūrė supergreitą internetą

Europos atominių tyrimų organizacijai (CERN) kuriant didžiojo molekulių greitintuvo infrastruktūrą, „Hewlett-Packard“ sujungė 200 mokslinių duomenų bazių, taip prisidėdama prie itin greitos alternatyvos internetui įgyvendinimo.

Šis tinklas, kuris yra 10,000 kartų greitesnis už įprastą Internetą, naudojamas apsikeisti moksliniais duomenimis bei kita surinkta informacija.

Sujungus tūkstančius kompiuterių tinklo pagalba skleidžiami milžiniški informacijos srautai. Panaši technologija jau naudota kituose moksliniuose tyrimuose, tačiau ji gali būti pritaikyta ir kasdieniame gyvenime – palengvinti video konferencijų organizavimą, žaisti žaidimus internete ar atsisiųsti muziką bei filmus per vos keletą sekundžių.

HP tinklinių sistemų padalinys „ProCurve“ pastaruosius metus dirbo su CERN bei 15 kitų tyrimų ir plėtros projektų. Dabartinis projektas yra unikalus savo mastu ir svarba – padeda mokslininkams lengviau bendradarbiauti kaupiant bei analizuojant duomenis.

Apie HP
HP – tai didžiausia technologijų bendrovė pasaulyje, kuri tiekia spausdinimo ir asmeninės kompiuterijos produktus ir IT paslaugas, programinę įrangą ir sprendimus siekdama, kad technologijos būtų prieinamos individualiems vartotojams ir įmonėms. HP užbaigė bendrovės EDS įsigijimo procedūrą 2008 m. rugpjūčio 26 d. Daugiau informacijos apie HP (NYSE: HPQ) galima rasti interneto svetainėje http://www.hp.com/.

Parašykite komentarą