Politika ir teisė

Hangdžou – Rūtos Butkus šokio spektaklio premjera

Po beveik metų darbo Hangdžou muzikos konservatorijoje choreografė ir šokėja Rūta Butkus pristato šiuolaikinio šokio spektaklį „Trumpas stabtelėjimas prie apšviesto lango“. Spektaklio premjera įvyks birželio 8d. 19 val. Hangdžou muzikos konservatorijos šokio teatre. Spektaklyje šoka kinų folklorinio šokio dėstytojas ir penkiolika šios konservatorijos pirmo ir antro kurso šokio studentų.

Pernai į Kiniją dėstyti šiuolaikinio šokio išvykusi Rūta Butkus šiandien dirba su šešiais kursais, virš šimto studentų. Visiems jiems šiuolaikinio šokio disciplina yra naujas dalykas, dauguma jų net nėra matę šiuolaikinio šokio spektaklio. „Man ne vieną kartą svyro rankos, atrodė nebežinau išeičių kaip suprasti sprendimą,“ – pasakojo Rūta Butkus,  – „bet dalelytė po dalelytės kaip bioinžinierius dalinau, kirpau, perskyrinėjau, jungiau, lipdžiau, kol prasiminkė. Ir šiandien, kai atsigręžiu atgal ir prisimenu kokius mačiau juos pirmą kartą ir kokį didžiulį žingsnį augimo procese jie padarė šiandien, jaučiu didžiulį įkvėpimą ir žinau, kad neiššvaisčiau savo energijos veltui.”

Rūtos Butkus spektaklis yra didžiulis įvykis visai Hangdžou muzikos konservatorijai ir jos bendruomenei, nes tai reikšmingas žingsnis šiuolaikinio šokio specialistų, kūrėjų ir būsimos auditorijos rengime.

Spektaklio „Trumpas stabtelėjimas prie apšviesto lango“ idėjos ir choreografijos autorė Rūta Butkus, kompozitorius Miša Skalskis, kostiumų dailininkė Xiagzhi Bing, šviesų dailininkas Gangqiu Ni.

 

 

 

 

 

Daugiau informacijos:

Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyrius,

tel. +370 671 99451, +370 608 47701,el. p. vrs@lrkm.lt

Pranešimą paskelbė: Jana Mikulevič, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą