Politika ir teisė

Baltijos regiono antikorupcinių institucijų delegacijų susitikime Latvijoje aptarti kovos su korupcija iššūkiai

Spalio 20 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovai dalyvavo Baltijos šalių antikorupcinių institucijų aukšto lygio seminare Latvijoje. Tai jau penktasis tokio pobūdžio Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos antikorupcinių institucijų vadovų susitikimas. Šį kartą susitikime daugiau dėmesio skirta turto paieškos ir užsienio pareigūnų papirkinėjimo sudarant tarptautinius verslo sandorius temoms.

Reguliariuose susitikimuose kaimyninių šalių institucijų atstovai aptaria aktualius kovos su korupcija ir regioninio bendradarbiavimo klausimus, dalijamasi patirtimi ir gerąja praktika. Šiame seminare didelis dėmesys skirtas Rusijos agresijos prieš Ukrainą įtakai kovoje su korupcija, tarpusavio bendradarbiavimui, didėjančiai viešojo ir privataus sektorių partnerystei. Taip pat aptarti iššūkiai tiriant neteisėto praturtėjimo atvejus.

„Bendradarbiavimas ir gerosios praktikos mainai tarp kaimyninių šalių institucijų yra itin svarbūs. Tame pačiame regione kylantys iššūkiai dažnai yra panašūs, tad kiekvienai valstybei pasidalijus savo patirtimi galime sklandžiau veikti krizės kontekste. Džiaugiamės galėdami užtikrinti sėkmingą tarpinstitucinį bendradarbiavimą, kurio vaisius skiname bendruose korupcijos atvejų tyrimuose ir projektuose“, – sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Seminare taip pat dalyvavo Latvijos Korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuro (KNAB), Estijos vidaus saugumo tarnybos (KAPO), Estijos policijos ir sienos apsaugos valdybos Korupcinių nusikaltimų biuro bei Lenkijos kovos su korupcija biuro (CBA) vadovai ir ekspertai.

Pranešimą paskelbė: Renata Keblienė, Specialiųjų tyrimų tarnyba

Parašykite komentarą