Bankai ir Draudimas

„Green Genius“ saulės jėgainėms finansuoti Lenkijos „mBank“ skirs 10 mln. eurų

Tarptautinė įmonių grupė „Modus Group“ ir Lenkijos bankas „mBank“ pasirašė sutartį dėl 10 mln. eurų dydžio paskolos suteikimo saulės energijos projektams Lenkijoje finansuoti. Tai yra didžiausia bankų Lenkijoje iki šiol suteikta paskola tokio tipo projektams. Panaudojusi banko suteiktas lėšas „Modus Group“ priklausanti saulės energetikos įmonė „Green Genius“ Lenkijoje įrengs saulės jėgainių, kurių bendra galia sieks 20 MW.

Šiais projektais baigiamas investicijų į saulės energijos projektus Lenkijoje etapas, kurio metu šalyje iš viso „Green Genius“ įrengs jėgainių, kurių suminė galia yra 50 MW.

„Mūsų įdirbis, patirtis ir žinios atsinaujinančių išteklių energetikos srityje bei tarptautiniu mastu užsitarnauta reputacija leidžia mums ne tik plėtoti saulės jėgainių projektus Europoje, bet ir pritraukti finansavimą jų įgyvendinimui. Lenkijoje turime ambicingų planų, kuriuos įgyvendinti padės ir „mBank“ suteikta paskola“, – sako „Modus Group“ valdybos narys Ruslanas Sklepovičius.

Anot R. Sklepovičiaus, plėtrai Lenkijoje įmonė skiria itin didelį dėmesį, nes ši šalis atsinaujinančių išteklių energetikos srityje vykdo nuoseklią plėtrą, turi palankią teisinę bazę ir verslo aplinką.

Planuojama, kad iki 2020 metų bendras saulės jėgainių pajėgumas Lenkijoje pasieks 1 GW. Iš viso Lenkijoje jau yra įvykę aukcionai 800 MW galios saulės jėgainių projektams. „Green Genius“ projektai turėtų sudaryti daugiau nei dešimtadalį šių numatytų pajėgumų.

„Lenkijos atsinaujinančių išteklių energetikos sektorius yra vienas dinamiškiausių ir patraukliausių Europoje. Palaikome investicijas jame. Dėl to praėjusių metų gruodį pasitvirtinome naują skolinimo vėjo ir saulės fotovoltinių jėgainių parkų projektams strategiją. Pradžiai esame numatę šioje srityje suteikti 120 mln. eurų finansavimą ir taip prisidėti prie atsinaujinančių išteklių energetikos plėtros, – sako „mBank“ struktūrinio finansavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Bartłomiej Czuba – „Green Genius“ šioje srityje yra sėkmingai įgyvendinusi ne vieną projektą skirtingose šalyse, todėl dėl bendradarbiavimo su šia bendrove nedvejojome”.

„mBank“ priklauso Vokietijos bankui „Commerzbank“. Banko finansuojami saulės jėgainių 20 MW galios projektai turėtų būti įgyvendinti per keletą artimiausių mėnesių. Kreditas „Green Genius“ projektui suteiktas be papildomų akcininkų garantijų.

Pasak R. Sklepovičiaus, per pastaruosius kelerius metus „Modus Group“ valdomos atsinaujinančios energetikos įmonės sparčiai augo, todėl nuspręsta saulės energetikos ir biodujų projektų vystymą perduoti skirtingoms įmonėms. Už saulės energetikos projektus bus atsakinga „Green Genius“, o „Modus Energy“ veiks biodujų srityje.

„Green Genius“ įgyvendina saulės energetikos projektus ir kitose Europos šalyse. Ukrainoje įmonė stato 35 MW galios saulės elektrinių parką. Ambicingų planų, plėtojant atsinaujinančių išteklių energetikos verslus, įmonė turi ir kitoje didžiojoje Europos saulės energetikos rinkoje – Ispanijoje bei Italijoje. Šiose valstybėse per keletą ateinančių metų „Green Genius“ planuoja įrengti didelės apimties saulės jėgainių parkus.

Daugiau informacijos:
Gediminas Petrauskas
Vyr. projektų vadovas
„INK agency“
Tel. +370 610 63306
El. paštas gediminas@inkagency.lt

„Modus Group” – tarptautinė įmonių grupė, veikianti keturiose verslo srityse: atsinaujinančios energetikos („Modus Energy“, „Green Genius“), automobilių dalijimosi paslaugų („CityBee“), išmanių parkavimo sprendimų („City Parking Group“) ir automobilių prekybos. Įmonių grupė valdo 18-os automobilių prekės ženklų atstovybių tinklą, tokių kaip „Porsche“, „Bentley“, „Fiat“, „Maserati“ ir kt. Plačiau: www.modus.group

„Modus Group“ priklausanti „Modus Energy International“ vienija biodujų ir saulės energetikos projektus Europoje vystančias įmones, tarp kurių – ir „Green Genius“. Įmonių grupė investuoja į žaliosios energetikos projektus ir šiuo metu valdo bei plėtoja naujus biodujų ir saulės elektrinių projektus Ispanijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. Visose šalyse veikiančių grupės saulės ir biodujų jėgainių bendras elektros galingumas siekia daugiau nei 72 MW, o šilumos – 15 MW.
Plačiau: www.modusenergy.com

„Green Genius“ yra žalios elektros energijos paslaugas privatiems asmenims, verslui teikianti bendrovė, bei didelius saulės parkus vystanti bendrovė Lenkijoje įmonių grupė stato 50 MW galios saulės elektrinių parkus. Ispanijoje, Italijoje vystomų saulės energetikos projektų portfelis siekia virš 200 MW. „Green Genius“ siūlo nuo 15 proc. pigesnę elektros enegiją verslui ir gyventojams. Plačiau: www.greengenius.eu

Parašykite komentarą