Politika ir teisė

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Šiaurės Europos šalimis grupės narių delegacija lankėsi Danijoje

Pridedamos Lietuvos Respublikos ambasados Danijos Karalystėje nuotraukos

2022 m. gegužės 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Šiaurės Europos šalimis (Danijos Karalyste, Islandijos Respublika, Norvegijos Karalyste, Suomijos Respublika, Švedijos Karalyste) grupės pirmininkas Giedrius Surplys ir grupės nariai Ieva Pakarklytė bei Kristijonas Bartoševičius gegužės 6 d. su darbo vizitu lankėsi Danijos Karalystėje.

Vizito metu Seimo nariai Danijos Karalystės Folketinge (parlamente) susitiko su Folketingo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Berteliu Harderiu (Bertel Haarder) bei kitais Užsienio reikalų komiteto ir Europos reikalų komiteto nariais, su kuriais diskutavo Ukrainos narystės Europos Sąjungoje ir NATO rytinio flango gynybos klausimais bei pristatė Tomo Lamanausko kandidatūrą artėjančiuose JTO Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos generalinio sekretoriaus rinkimuose. Imigracijos ir integracijos ministerijoje aptarė aktualius klausimus su Tarptautinio bendradarbiavimo ir migracijos padaliniu, susitiko su nuolatiniu vicesekretoriumi Henriku Ankostjaniu (Henrik Ankerstjerne) bei Tarpministerinės darbo grupės migracijos klausimais komanda; aktualiais klimato kaitos klausimais diskutavo žaliuosius Danijos sprendimus ir įmones vienijančiame State of Green.

„Karas Ukrainoje parodė, kaip svarbu sutelktomis pajėgomis užtikrinti Baltijos jūros regiono saugumą. Padėkojome Danijai, kad ji į situaciją sureagavo žaibiškai ir atsiuntė į Baltijos šalis daugiau karių ir naikintuvų. Atkreipėme dėmesį į visagriaunančią Putino karo strategiją ir paprašėme, kad Danija palaikytų Lietuvos siekį užsitikrinti pakankamą nuolatinį NATO pajėgų buvimą artėjančiame Madrido NATO viršūnių susitikime“, – teigė Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Šiaurės Europos šalimis (Danijos Karalyste, Islandijos Respublika, Norvegijos Karalyste, Suomijos Respublika, Švedijos Karalyste) grupės pirmininkas G. Surplys.

Po susitikimų su Danijos kolegomis parlamentarais, institucijų pareigūnais ir ekspertais Lietuvos Respublikos Seimo nariai susitiko su lietuviais ir Lietuvos draugais, gyvenančiais Kopenhagoje.

Strateginė partnerystė su Baltijos šalimis, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas, geros kaimynystės santykių stiprinimas – vienas ilgalaikių Lietuvos Respublikos Seimo tarptautinio bendradarbiavimo prioritetų.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą