Studijos

Gabius kraštiečius pagerbė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius

Liepos pabaigoje Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius drauge su pavaduotoja Olga Urboniene sveikino keturis gabiausius rajono abiturientus.

Didžiausių laimėjimų pasiekė „Atžalyno“ gimnazijos abiturientai, t. y. Martynas Želnys (4 šimtukai) ir Giedrius Galvanauskas (2 šimtukai), iš viso pelnė net 6 šimtukus. Nuo jų neatsiliko ir Šviesiosios gimnazijos auklėtiniai – Linas Pocius bei Karolina Juknaitė, kurie pelnė po 2 šimtukus.

Savivaldybėje mero S. Grinkevičiaus kvietimu lankėsi ne tik geriausius mokymosi rezultatus šiais metais pasiekę abiturientai, bet ir jų tėveliai ir ugdymo įstaigų vadovai.

 „Mes galime didžiuotis ir džiaugtis, kad Kėdainiuose kiekvienais metais po egzaminų sesijos turime po keletą abiturientų, kurie pasiekia tikrai įspūdingų rezultatų. Šiemet trys gimnazistai turi surinkę po du šimtukus iš brandos egzaminų, o vienas – M. Želnys – net keturis šimtukus“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

Rajono vadovas palinkėjo mokiniams, kad jie toliau tęstų mokslus Lietuvoje, o baigę universitetus liktų Lietuvoje, nes tokių jaunų, gabių, protingų žmonių reikia Lietuvai.

Savo ruožtu mokiniai dėkojo visiems, jiems padėjusiems ir palaikiusiems, t. y. tėveliams, mokyklos bendruomenei, savivaldybei, kuri jau ne vienerius metus kasmet geriausius mokinius paskatina padėkomis ir pinigine parama.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus, šiais metais egzaminus laikė 362 savivaldybės gimnazijų mokiniai (be Profesinio rengimo centro abiturientų). Šimtukus gavo Kėdainių „Atžalyno“ (18 šimtukų), Šviesiosios (15) bei Krakių (1) gimnazistai.

„Šiais metais šimto balų įvertinimų kaip niekad daug – net 34. Tuo tarpu praėjusiais metais tokių įvertinimų būta tik 23. Taigi, šiais metais šimtukų skaičius išaugo gana ženkliai. Daugiausia, net 19, šimtukų gauta iš anglų kalbos valstybinio egzamino, informacinių technologijų – 6, biologijos – 4, lietuvių kalbos ir literatūros – 2, po vieną iš matematikos, chemijos ir istorijos dalykų. Būta ir neišlaikiusiųjų. Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neišlaikė 11 mokinių, matematikos – 15, istorijos – 9“, – pažymėjo J. Lukoševičius.

Abiturientams, juos rengusiems mokytojams ir palaikantiems tėvams buvo įteiktos mero atminimo dovanėlės.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Pranešimą paskelbė: Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono savivaldybė

Parašykite komentarą