Studijos

Akcija „Auginti – smagu!“ sulaukė ypač didelio dėmesio

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius birželio–liepos mėnesiais kvietė mažųjų kraštiečių ugdymo įstaigas – mokyklas, lopšelius ir darželius – prisijungti prie socialinės akcijos „Auginti – smagu!“. Taip buvo skatinami vaikai pažinti vaisius ir daržoves, prieskonines žoleles, žinoti jų auginimo ypatumus.

Meras pažymėjo, kad nuo mažens būtina skatinti vaikus domėtis, iš kur ant jų stalo atkeliauja vaisiai ir daržovės, kitos daržo gėrybės.

„Vaikai turėtų žinoti, kaip užauga vaisiai, daržovės ir įvairios prieskoninės žolelės. Todėl, manau, kad akcija „Auginti – smagu!“ – puiki galimybė patiems vaikams prisidėti prie auginimo proceso. Džiaugiuosi, kad akcijoje sulaukėme ypač daug vaikų, kurie noriai dalyvavo ir buvo žingeidūs“, – kalbėjo akcijos „Auginti – smagu!“ iniciatorius S. Grinkevičius.

Rajono vadovas kartu su komisija aplankė 11 ugdymo įstaigų ir apžiūrėjo suformuotus daržus. Kėdainių lopšeliai-darželiai – „Aviliukas“, „Vyturėlis“, „Varpelis“, „Puriena“, „Žilvitis“; Kėdainių r. Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“; Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos būreliai – „Knygas skaityti sveika“ ir „Jaunieji miško bičiuliai“; Labūnavos pagrindinės mokyklos „Ąžuoliuko“ skyrius; Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyrius ir Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos Nociūnų skyrius nustebino išradingumu.

Kompetetinga komisija, vadovaujama mero pavaduotojos Olgos Urbonienės, džiaugėsi, kad vaikai ir auklėtojai į akciją pažiūrėjo ypač žaismingai ir kūrybiškai.

„Iš tiesų nesitikėjome, kad mero iniciatyva organizuota akcija sulauks tokio didelio susidomėjimo. Smagu, kad vaikai domisi, iš kur atsiranda vaisiai ir daržovės, noriai įsitraukia į daržinininkystę, žino, kaip užauginti prieskonines žoleles. Sulaukėme pačių įvairiausiu daržo interpretacijų, net ragavome jaunųjų daržininkų užaugintų žolelių arbatos“, – įspūdžiais dalinosi O. Urbonienė.

  • Tris pirmąsias vietas užėmė lopšeliai-darželiai – „Obelėlė“, „Vyturėlis“ ir „Žilvitis“. Jiems rajono vadovas S. Grinkevičius padovanos 3 modernius šiltnamius, kuriuose mažieji daržininkai galės prižiūrėti derlių.
  • Antrąsias vietas komisija skyrė lopšeliams-darželiams – „Aviliukas“, „Varpelis“, „Puriena“). Taip pat komisijos dėmesio sulaukė Labūnavos pagrindinės mokyklos Nociūnų skyrius. Antrųjų vietų laimėtojai gaus 100 Eur vertės čekius, už kuriuos galės įsigyti priemonių puoselėti daržams.
  • Komisija išrinko du trečiosios vietos laimėtojus, t. y. Labūnavos pagrindinės mokyklos būrelius „Knygas skaityti sveika“ ir „Jaunieji miško bičiuliai“. Jiems atiteks po 50 Eur vertės čekiai.

Visi akcijos laimėtojai bus apdovanojami rugsėjį šventėje, kur susirinks

mažieji daržininkai, jų tėveliai ir auklėtojai. O visiems dalyvavusiems bus įtektos mero padėkos.

Akcijos „Auginti – smagu!“ pagrindinis tikslas buvo supažindinti mažuosius su vaisių ir daržovių auginimu, gilinti žinias apie sveiką mitybą.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Pranešimą paskelbė: Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono savivaldybė

Parašykite komentarą