Sveikata

Du nauji greitosios pagalbos automobiliai – Kėdainių medikams

VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) darbuotojams buvo įteikti dviejų naujų Volkswagen Crafter 4motion“ greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilių rakteliai, kuriuos padovanojo šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja Laima Juodeikienė sakė, kad naujaisiais automobiliais džiaugtis turėtų ne tik medikai, bet ir visi rajono gyventojai, pas kuriuos nelaimės atveju skubės šie automobiliai.

Apžiūrėti naujųjų GMP automobilių atvyko ir rajono meras Saulius Grinkevičius bei mero pavaduotoja Olga Urbonienė.

Rajono vadovai domėjosi ir automobilyje esančia medicinine įranga, paties automobilio variklio pajėgumu.

„Greitosios medicinos pagalbos darbuotojams tikrai išskirtinė diena – po ilgos pertraukos gauti du nauji GMP automobiliai. Su įranga ir greiti. Smagu, kad ir darbo sąlygos GMP skyriaus darbuotojams gerėja: neseniai suremontuotos GMP skyriaus patalpos, sutvarkytas garažas, atnaujinamas automobilių parkas. Šiemet ir trečias naujas GMP automobilis gali pasiekti mūsų rajoną. Akivaizdu, kad gerėja materialinė bazė mūsų rajono pacientams ir medikams“, – sakė S. Grinkevičius.

Šie GMP automobiliai priskiriami B klasei, todėl yra pritaikyti pacientų pervežimui, pirminei jų apžiūrai ir būklei stebėti. Juose sumontuota moderni automatinė gaivinimo sistema, pakeičianti rankinį širdies masažą, taip pat daugiau nei 250 kg kelianti, ypač lengva stuburo imobilizavimo lenta, paciento transportavimo kėdutė bei modernūs daugiafunkciniai neštuvai. Numatyta, kad trūkstamą medicininę įrangą automobilius eksploatuosiančios įstaigos susikomplektuos individualiai, pagal konkrečius poreikius. GMP automobilių medicinos skyrius yra pritaikytas dviejų medikų darbui.

Automobiliai turi keturių varomųjų ratų sistemą, kuri suteiks automobiliams daugiau pravažumo galimybių. Tai labai aktualu skubant pas pacientus ne visada tinkamos būklės keliais, kurie ypač kaimo teritorijoje rudenį būna pažliugę, o žiemą – ne visada spėti nuvalyti.

Vieno naujojo „Volkswagen Crafter“ automobilio kaina – daugiau nei 59 tūkst. eurų.

Kėdainių PSPC direktorės pavaduotojos L. Juodeikienės teigimu, įstaiga šiuo metu turi šešis GMP automobilius, iš kurių du yra pravažiavę daugiau kaip milijoną kilometrų, o vienas – apie 800 tūkst. kilometrų. Iš tų šešių automobilių, du yra 2004 metų gamybos, yra pasenę, kuriuos labai reikėjo pakeisti.

„Vasaros metu pas mus dirba keturios medikų brigados, žiemos metu – penkios. Vieną automobilį paliksime rezerve, o labiausia nusidėvėjusį, matyt, kad teks nurašyti. Per metus GMP skyriaus medikai vyksta maždaug į 15 tūkst. iškvietimų“, – sakė L. Juodeikienė.

VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro informacija

Pranešimą paskelbė: Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono savivaldybė

Parašykite komentarą