Laisvalaikis

Gudžiūnuose – rajono bendruomenių sąskrydis „Lietuvai 100 gerų darbų vainiką mes pinam“

Gudžiūnuose jau penktąjį kartą vyko rajono bendruomenių sąskrydis „Lietuvai 100 gerų darbų vainiką mes pinam“, kuris šiemet buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Renginyje buvo pristatyta Gudžiūnų seniūnijos ir kitų rajono bendruomenių veikla, šios seniūnijos vietos amatininkų ir gamintojų produkcija. Taip pat surengta bendruomenių fotografijų paroda „100 gerų darbų Lietuvai“.

Renginio dalyviai draugiškai bendravo, kartu mokėsi gaminti aitvarus, varžėsi sporto rungtyse, klausėsi koncerto bei skanavo ant laužo virtą šiupinį ir gardžią žuvienę.

Pasveikino 15 metų sukakties proga

Sąskrydžio dalyvius aplankė ir pasveikino rajono meras Saulius Grinkevičius, kuris visada džiaugiasi ir pabrėžia bendruomenių svarbą ir indėlį į rajono gyvenimą. Todėl šiemet mero padėkos buvo įteiktos penkiolikai krašto bendruomenių, kurios šiais metais mini savo veiklos penkiolikos metų gyvavimo sukaktį.

„Apdovanotos pačios pirmosios bendruomenės, kurios 2003 metais pradėjo bendruomenių judėjimą Kėdainių rajone. Jei jos iki šiol gyvuoja ir buria žmones, vadinasi yra reikalingos. Džiaugiuosi, kad bendruomenių judėjimas suvienijo miestelius ir mažus kaimelius, nes iki tol žmonės veikė pavieniui, todėl bendruomenės, kryptingai dirbdamos, tikrai duoda didelę naudą. Artėja naujasis finansavimo laikotarpis, kurio metu mūsų bendruomenes pasieks nemaži pinigai. Rajono savivaldybės taryba taip pat patvirtino daug didesnį biudžetą bendruomenių projektams remti – daugiau nei 400 tūkstančius eurų, o tai beveik 2,5 karto daugiau, nei buvo skiriama ankstesniu laikotarpiu. Tad, manau, kad bendruomenių laukia tikrai gražus rytojus“, – sakė S. Grinkevičius.

Bendruomenės pristatė savo veiklas

Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkės Aušros Vaidotienės teigimu, jau penkti metai kasmet tokie kaimo bendruomenių susibūrimai vyksta vis kitoje seniūnijoje. Tad pasiruošimo sąskrydžiui ir svečių priėmimo rūpesčiai gulė ant tos seniūnijos bendruomenių narių.

„Šiemet šventę organizavo Gudžiūnų seniūnijos ir čia veikiančių Alksnėnų, Devynduonių, Gudžiūnų, Miegėnų ir Vikaičių bendruomenių žmonės. Tad šios bendruomenės parodė kuo gyvena ir užiima. Taip pat savo veiklas bei socialinius projektus pristatė ir daugelis kitų bendruomenių, kurių atstovai dalyvauja šventėje“, – sakė A. Vaidotienė.

Šiandien Kėdainių rajone veikia 54 kaimo bendruomenės.

„Krakių bendruomenės centras yra tarsi pirmasis pagal mūsų strategiją pateikęs bendruomeninio socialinio verslo projektą. Kitos bendruomenės taip pat veikia aktyviai ir užsiima skirtinga veikla. Mūsų rajono bendruomenių aktyvumą pastebėjo ir dalyvavusi Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, kuri už šventės organizavimą apdovanojo Gudžiūnų seniūnijos bendruomenes“, – kalbėjo A. Vaidotienė.

Kiekvienam yra svarbi Lietuva

Rajono savivaldybės vyr. specialistė, kuruojanti nevyriausybinių organizacijų veiklą rajone, Audronė Stadalnykienė prisipažino besidžiaugianti mūsų rajono bendruomeninėmis organizacijomis, jų iniciatyva, ypač šiais metais, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų.

„Vasario 16-osios renginiai buvo įspūdingi. Tuomet pakylėjimas jautėsi visose bendruomenėse, tai parodė, kad kiekvienam svarbi Lietuva. Penktasis sąskrydis irgi skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Širdyje esame lietuviai patriotai, kurie myli savo tėvynę. Ir ši šventė puikus to įrodymas, nes tik bendrystėje galime išgyventi tą jausmą, jog esame lietuviai ir dirbame dėl to, kad būtų gera gyventi visiems“, – kalbėjo A. Stadalnykienė.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Pranešimą paskelbė: Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono savivaldybė

Parašykite komentarą