Studijos

Diskusijoje – ar darbo jėga iš užsienio padės Lietuvos demografijai?

Gegužės 18 d., penktadienį, 17 val. VDU Sociologų klubas kviečia į paskutinįjį diskusijų ciklo „Gal kavos?“ renginį „Darbo jėga iš užsienio: sprendimas Lietuvos demografinei problemai?“. 

 2017 m. „Eurostat“ paskelbė, kad iki 2080 metų Lietuvos populiacija sumažės beveik 42,6 proc. ir tai yra didžiausias prognozuojamas gyventojų skaičiaus mažėjimas visoje ES. Svarbiausios to priežastys – mažas gimstamumas bei emigracija. Dažniausiai iš šalies emigruoja darbingo amžiaus asmenys, jaunimas (15-44 metų), išsiveždami savo potencialą kitur. Ilgainiui ryškėjanti Lietuvos demografinė problema – vis mažesnis jaunų žmonių skaičius turi išlaikyti nedirbančiuosius, kartu atsiranda ir darbo jėgos trūkumas. Kaip tai spręsime?

Matome tendenciją, kad tautiečių paliktas vietas užpildo migrantai iš Ukrainos, Baltarusijos ir kitų šalių. Ar tokia Lietuvos ateitis? Kokias darbo sąlygas suteikiame atvykstantiesiems, kurie yra pasiryžę išlaikyti mūsų tėvus ir senelius, kai to nesiryžtame patys, pasirinkdami emigracijos kelią? Ar šiandien pažeisdami užsieniečio žmogaus teises, rytoj nepažeisime savo?

Diskutantai

Dr. Karolis Žibas – VDU Demografinių tyrimų centro mokslo darbuotojas, LSTC Etninių tyrimų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, VšĮ „Diversity Development Group“ vadovas.

Prof. habil. dr. Vlada Stankūnienė – VDU Demografinių tyrimų centro vadovė, vyriausioji mokslo darbuotoja.

Taras Ivanec – ukrainiečių jaunimo organizacijos Lietuvoje „Zoria“ vadovas, Pasaulio ukrainiečų jaunimo organizacijos sekretorius, specializavosi tarptautinėje žmogaus teisių apsaugoje.

Kristina Mišinienė – VŠĮ „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro“ (KOPŽI) vadovė.

Diskusiją moderuoja dr. Jurga Bučaitė-Vilkė – VDU Sociologijos katedros docentė, Socialinių tyrimų centro vyresnioji mokslo darbuotoja.

Renginys vyks kavinėje „Cafedemic“ (cokolinis aukštas), S. Daukanto g. 28, Kaunas.

Renginio informacija socialiniame tinkle „Facebook“

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

Parašykite komentarą