Sveikata

Socialinė kampanija kviečia dovanoti kaniterapijos užsiėmimus sunkumų patyrusiems vaikams

Spalio mėnesį Lietuvoje startavo socialinė iniciatyva, kurios tikslas – užtikrinti tęstinius terapijos su šunimis užsiėmimus vaikams, kuriais rūpinasi organizacija „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“. Kaniterapija padeda smurtą patyrusiems bei apleistiems vaikams ir yra taikoma nuo 2014 metų. Tikimasi, kad socialinės iniciatyvos metu surinktos lėšos padės užtikrinti kaniterapijos tęstinumą SOS vaikų kaimuose.

„Dauguma mūsų globojamų vaikų savoje aplinkoje patyrė ar patiria socialinę atskirtį, nepriteklių, smurtą ir nepriežiūrą. Nemažai jų yra apleisti biologinių tėvų. Šie vaikai gyvena SOS kaimuose įsikūrusiose šeimose, globojami profesionalių Mamų ir Tetų – taip jiems užtikrinama šeimyniška aplinka ir šiluma, tačiau patirtų traumų pasekmės gydomos labai sunkiai. Kaniterapija – efektyvus užsiėmimas, tačiau ji turi būti nuolatinė. Besąlygiškas licencijuotų terapinių šunų švelnumas, meilumas ir ramybė gali atlikti unikalų vaidmenį, užmezgant vaikų ryšį su suaugusiųjų pasauliu ir stiprinant pasitikėjimą juo. Tikimės, kad naujai startavusi socialinė akcija padės užtikrinti kaniterapijos užsiėmimų tęstinumą SOS vaikų kaimuose“, – sakė „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ paramos ir labdaros fondo vadovė Liudovika Pakalkaitė.

Iki šiol kaniterapijos užsiėmimuose jau dalyvavo daugiau nei 100 SOS vaikų kaime globojamų vaikų.

 „Kaniterapija Lietuvoje nebėra naujiena – terapiniai šunys jau padėjo ne vienam sunkumų patiriančiam vaikui ar suaugusiam žmogui. Džiaugiamės galėdami nors dalele prisidėti prie to, kad efektyvūs terapiniai metodai ir toliau būtų taikomi ten, kur jų labiausiai reikia“, – pažymi „Mars“ Korporacinių reikalų direktorė Baltijos, Balkanų ir Adrijos jūros regionams Skaistė Sruogaitė.

„Kiekvieno beglobio ar savo šeimoje smurtą patiriančio vaiko istorija sukrečia. Šiems vaikams būtina sugrąžinti tikrąją vaikystę – norime prie to prisidėti, ir raginame visus taip pasielgti. „Moki veži“ tinkle prasidėjusi socialinė iniciatyva suteikia galimybę net įsigyjant smulkią prekę padovanoti šiek tiek laimės nuskriaustiems vaikams“, – sako „Moki Veži“ marketingo vadovė Eglė Berteškaitė–Gružauskienė.

Socialinės kampanijos metu kiekvienas norintis gali prisidėti prie kaniterapijos veiklos Lietuvoje. Perkant bet kurį bendrovės „Mars Lietuva“ produktą prekybos tinkle „Moki Veži“, 5 procentai nuo įsigyto produkto vertės bus skirta „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ organizacijoje vykdomai vaikų kaniterapijai. 

Socialinė iniciatyva vyks spalio ir lapkričio mėnesiais visose prekybos tinklo „Moki Veži“ parduotuvėse. 

Apie „Mars Lietuva“: 

UAB „Mars Lietuva“ yra tarptautinės bendrovės „Mars, Incorporated“ antrinė įmonė, veikianti Lietuvoje nuo 1993-iųjų metų. Gargžduose bendrovė turi maisto gyvūnams augintiniams gamyklą, o Vilniuje pardavimų ir rinkodaros padalinį. Šiuo metu įmonėje „Mars Lietuva“ dirba apie 800 darbuotojų.

Per metus gamykloje pagaminama apie 75 tūkst. tonų WHISKAS®, EXELCAT®, KITEKAT®, SHEBA® produkcijos gyvūnams augintiniams. „Mars Lietuva“ gamykla yra viena didžiausių šalies eksportuotojų – joje gaminami 400 rūšių ir porūšių produktai tiekiami į daugiau kaip 30 Europos šalių. Lietuvoje bendrovė organizuoja prekybą „Mars, Incorporated“ gaminamais saldainiais ir ledais MARS®, SNICKERS®, BOUNTY®, TWIX®, MILKY WAY®, M&M’S®, ryžiais ir padažais UNCLE BEN‘S®, gyvūnų augintinių priežiūrai skirtais PEDIGREE®, CHAPPI®, WHISKAS®, KITEKAT®, SHEBA®  ir NATUSAN® produktais. 

Apie „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“:

Organizacija „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ kovoja, kad beveik 1000 pamirštų vaikų galėtų patirti tikrą vaikystę ir siekia, kad vaikai užaugtų savarankiškais piliečiais. „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ veikia daugiau kaip 20 metų ir teikia laikinosios, nuolatinės, palydimosios globos, individualios pagalbos šeimai paslaugas, moko tėvystės įgūdžių, ruošia įtėvius ir globėjus. SOS vaikų kaimai yra įsikūrę Alytaus, Klaipėdos, Šiaulių, Varėnos, Vilniaus miestuose ir Pivašiūnų kaime.  

Apie „Moki Veži“:

UAB „Makveža“, valdanti statybos, apdailos bei sodo prekių prekybos tinklą „Moki Veži“, Lietuvoje veikia nuo 2000 m. Šiuo metu 24-jose tinklo parduotuvėse, įsikūrusiose ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir regionuose, dirba daugiau nei 750 darbuotojų. Iš daugiau nei 40 tūkst. sodo, laisvalaikio, remonto, apdailos elementų bei statybinių prekių reikiamas prekes žema kaina renkasi meistrai profesionalai, namų meistrai, sodininkai, daržininkai, naujakuriai ar pirkėjai, remontuojantys savo būstus. 2018 m. UAB „Makveža” apyvarta siekė 80 mln. eurų. 

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Skaistė Sruogaitė

„MARS“ korporacinių reikalų direktorė Baltijos, Balkanų ir Adrijos jūros regionams

T: +370 687 14488

E: SKAISTE.SRUOGAITE@EFFEM.COM

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą