Įvairenybės

Diana Nausėdienė: po karantino šeimoms tenka įveikti naujus iššūkius

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Prezidentūros Kolonų salėje vyko respublikinė mokslinė ir praktinė konferencija „Šeimos politikos iššūkiai ir galimybės: kompleksinės paslaugos šeimai“, kurią organizavo Nacionalinė šeimos taryba.

Susirinkusius konferencijos dalyvius ir organizatorius sveikino Diana Nausėdienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, Seimo Laikinosios grupės „Už šeimą“ pirmininkė Vilija Aleknaitė-Abramikienė, nuotoliniu būdu sveikinimo žodį tarė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

„Akivaizdu, kad įprastus socialinius klausimus, įsisenėjusias struktūrines problemas visos Lietuvos šeimos turi spręsti visiškai naujame kontekste, susidurdamos su pandemijos iššūkiais, kurie skaudžiausiai apnuogino sveikatos, švietimo ir socialinių sistemų žaizdas. Ypač aktualus karantino sąlygomis tapo fizinio raštingumo, sveikos gyvensenos, naujų socialinių įgūdžių, bendruomeninių ryšių, tradicijų ir įpročių formavimas.

Šeimos turi įveikti įvairius iššūkius. Vienos jų augina vaikus su įvairiais sutrikimais ar negalia, kitos sprendžia lietuvybės išsaugojimo ir puoselėjimo užsienyje klausimus. Vis aktualesnis tampa iš emigracijos grįžusių vaikų sėkmingas įtraukimas į mokymosi procesus.

Todėl konstruktyvūs dialogai yra būtini visuomenei. Mes siekiame, kad bendradarbiautų šeimos politiką formuojančios valstybės ir savivaldybių institucijos, nevyriausybinės ir Lietuvos šeimų organizacijos“, – renginyje sakė Diana Nausėdienė.

Šios konferencijos tikslas – atskleisti kompleksinių paslaugų šeimoms poreikio spektrą ir iniciatyvų įvairovę, pasidalinti gerąja prevencinių paslaugų teikimo patirtimi regionuose, su atsakingais nacionalinio ir savivaldybių lygmens politikais išdiskutuoti galimas plėtros kryptis bei iššūkius.

Pasak renginio organizatorių, valstybėms formuojant šeimos politiką egzistuoja du pagrindiniai pasirinkimai. Pagal vieną iš jų valstybė susirūpina šeima tik tada, kai ją ištinka krizė ir reikia gelbėti pavienius šeimos narius. Pagal kitą apie šeimą galvojama nuo jos susikūrimo. Svarbu suprasti, jog šeima nėra kontrolės ar baudimo subjektas, tačiau kartu turi būti suvokiama galimų rimtų problemų prevencijos svarba.

Renginyje pranešimus skaitė Nacionalinės šeimos tarybos pirmininkė dr. Ramunė Jurkuvienė, VU profesorė Roma Jusienė, VDU docentė dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė, nevyriausybinių ir savivaldos organizacijų atstovai.

Po renginio vyko diskusija.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą