Politika ir teisė

Dėmesio centre – Europos patentų reformos klausimai

Šiandien teisingumo ministras Juozas Bernatonis susitiko su Vilniuje viešinčiu Europos patentų tarnybos prezidentu Benoit Battistelli. Pokalbio metu buvo aptartas šios organizacijos, kurios nare Lietuva yra nuo 2004 m., bendradarbiavimas su Valstybiniu patentų biuru ir bendro galiojimo Europos patentų sistemos ir jurisdikcijos sukūrimas.
„Lietuva jau yra žengusi pirmuosius žingsnius, siekdama prisijungti prie vieningos Europos patentų sistemos ir ketina baigti susitarimo dėl Bendrojo patentų teismo ratifikavimo procedūras 2014-2015 metais“, – pažymėjo teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Ministro teigimu, bendro galiojimo Europos patentų ir Bendrojo patentų teismo sukūrimas sustiprins visą Europos patentų sistemą.
Ministras taip pat pabrėžė Europos patentų organizacijos kuriamos automatinio vertimo sistemos, kuri apims ir patentų informacijos vertimus į lietuvių kalbą, aukštos kokybės poreikį ir svarbą.
J. Bernatonis padėkojo Europos patentų tarnybos prezidentui už Europos patentų tarnybos glaudų bendradarbiavimą su Lietuvos Valstybiniu patentų biuru, rengiant mokymus, vykdant techninius projektus bei paramą vystant informacinių technologijų paslaugas.
Ministras taip pat pasidžiaugė, kad šiandien bus pasirašytas Europos patentų tarnybos ir Lietuvos Valstybinio patento biuro darbo susitarimas dėl bendradarbiavimo atliekant patentų paieškas. Šis susitarimas leis Lietuvos pareiškėjams, paduodantiems paraišką dėl Lietuvos patento, gauti Europos patentų tarnybos ekspertų nuomonę dėl išradimo kokybės.
Europos patentų tarnybos prezidentas Benoit Battistelli pasidžiaugė Vilniuje spalio 8-9 d. vykstančia tarptautine konferencija, skirta intelektinės nuosavybės aktualijoms aptarti. Jis taip pat patikino, kad iki 2014 m. pradžios bus užtikrintas automatinio vertimo sistemos Patent Translate veikimas lietuvių kalbos atžvilgiu.

Parašykite komentarą