Technologijos

Deloitte kviečia technologijų įmones teikti paraiškas ir siekti 2016 m. sparčiausiai augančios įmonės apdovanojimo

Tarptautinė audito ir verslo konsultacijų įmonė Deloitte pradėjo technologijų įmonių registraciją į 2016 m. projektą „Technology Fast 50“ ir kviečia Lietuvos technologijų įmones teikti paraiškas bei mėginti patekti į sparčiausiai augančių Vidurio Europos regiono technologijų įmonių TOP 50-uką. Septynioliktus metus rengiamame prestižiniame reitinge, skirtame Vidurio Europos regiono technologijų sektoriaus įmonėms, reitinguojamos tiek jau įsitvirtinusios, tiek sparčiai augančios technologijų bendrovės.

Konkurse kviečiamos dalyvauti technologijų sektoriaus įmonės, vykdančios veiklą šiose Vidurio Europos regiono šalyse: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Albanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijos Respublikoje, Vengrijoje, Makedonijoje, Moldovoje, Juodkalnijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Kosove, Slovakijoje ir Slovėnijoje.

Projekte „Technology Fast 50“ reitinguojamos sparčiausiai augančios technologijų įmonės, remiantis jų pajamų augimu per paskutinių ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2016 m. reitingą, bus analizuojamos 2012 – 2015 m. pajamos.

Reitingas siūlo šias tris kategorijas ir vieną naujovę – papildomą apdovanojimą:

I. Technology Fast 50 kategorija

Kad įmonė galėtų konkuruoti pagrindinėje „Fast 50“ kategorijoje, ji privalo atitikti šiuos kriterijus:

• Metinės pajamos per kiekvienus paskutinius ketverius metus (2012-2015 m.) sudaro ne mažiau kaip 50 000 eurų;
• Įmonės buveinė turi būti Vidurio Europos šalyje: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Albanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijos Respublikoje, Vengrijoje, Makedonijoje, Moldovoje, Juodkalnijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Kosove, Slovakijoje ir Slovėnijoje;
• Įmonė plėtoja / gamina technologijas arba nemažą kapitalo dalį skiria moksliniams tyrimams ir plėtrai (MTEP);
• Turėti nuosavybės struktūrą, kuri neapima daugumai priklausančių dukterinių strateginių subjektų įmonių.

Laimėtojai nustatomi iš visų užsiregistravusių technologijų įmonių pagal pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį nuo 2012 iki 2015 m.

II. Rising Stars („Kylančių žvaigždžių“) kategorija

„Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje Deloitte reitinguoja jaunas įmones, kurios turi didelį potencialą, tačiau yra per jaunos, kad atitiktų minimalų ketverių metų veiklos kriterijų, taikomą pagrindinei kategorijai.

Pretenduojančių įmonių veikla turi siekti mažiausiai trejus metus, o jų pajamos − viršyti 30 000 eurų per kiekvienus iš paskutinių trejų metų (2013 – 2015 m.). Kiti kriterijai sutampa su pagrindinės „Fast 50“ kategorijos kriterijais.

III. Big 5 („Didžiojo 5“) kategorija

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos didelės sparčiai augančios technologijų įmonės, kurių augimas per paskutinius ketverius metus buvo labai didelis.

Pretenduojančios įmonės privalo tenkinti tuos pačius kriterijus kaip ir pagrindinėje „Fast 50“ kategorijoje, išskyrus tai, kad metinės pajamos per paskutinius vertinamus metus (2015 m.) šioje kategorijoje turi viršyti 25 mln. eurų.

Pažangiausios / Inovatyviausios įmonės apdovanojimas

Šių metų projekto naujovė – specialus pažangiausios ir inovatyviausios įmonės apdovanojimas, kuris atiteks įmonei, sukūrusiai ir rinkai pristačiusi unikalų bei inovatyvų produktą ar paslaugą. Vienintelį nugalėtoją reitinguos nepriklausoma ekspertų komisija.

Lietuvos technologijų įmonių sėkmė reitinge

Į 2015 metų „Fast 50” įmonių reitingą pateko dvi Lietuvos technologijų įmonės: UAB „Ruptela“ (36 pozicija) ir UAB „nSoft“ (40 pozicija).
Į 2015 metais reitingo „Kylančių žvaigždžių“ ir „Didžiojo penketo“ kategorijas pirmą kartą pateko Lietuvos technologijų bendrovės.

Specialioje „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje Deloitte reitinguoja įmones, kurios yra per jaunos pagrindinei „Fast 50“ kategorijai, tačiau, atsižvelgiant į įspūdingą jų pajamų augimo tempą per pastaruosius trejus metus, galima daryti išvadą, jog jos netrukus bus įtrauktos į pagrindinę reitingo kategoriją. Pirmą kartą į šią kategoriją pateko Lietuvos technologijų įmonė – debesijos sprendimų kūrėja „INVENTI“ (7 vieta „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje).

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos įmonės, kurios yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis. Pirmą kartą į šią kategoriją patekusi Lietuvos elektroninės prekybos įmonė „Pigu“, užėmė antrąją vietą, nusileisdama tik Rumunijos programinės įrangos įmonei „Insoft Development & Consulting“.

„Pagal įmonių skaičių, tenkantį vienam gyventojui, Lietuvą ir toliau galima vadinti viena iš lyderiaujančių valstybių“, – teigė UAB „Deloitte verslo konsultacijos“ vyresnysis projektų vadovas Marius Stalenis. „Tokius puikius rezultatus jau keletą metų iš eilės mūsų šalyje pavyksta pasiekti dėl keleto priežasčių: visų pirma tai − iniciatyvūs jaunosios kartos atstovai, kurie su užsidegimu įgyvendina inovatyvias idėjas. Antra, su technologijomis susijusios idėjos sulaukia nemažai dėmesio iš rizikos kapitalo ar privačių investuotojų, kurie skatina ir motyvuoja imtis iniciatyvų“, – pabrėžė ekspertas. „Taigi skatiname Lietuvos technologijų bendroves aktyviai teikti paraiškas ir išbandyti savo galimybes šiuose prestižiniuose apdovanojimuose“, – reziumavo p. Stalenis.

Registracija

Registracija vyksta Deloitte interneto svetainėje www.deloitte.lt. Kriterijus atitinkančios įmonės automatiškai bus įtrauktos į EMEA regiono sudaromą reitingą „Deloitte EMEA Technology Fast 500“, apdovanojimai vyks 2016 m. spalio-lapkričio mėn.
Įmonių registracija pasibaigs 2016 m. rugpjūčio 14 d. Reitingas bus paskelbtas 2016 m. 4 ketvirtyje.

Apie Deloitte

Deloitte yra vadinamos Deloitte Touche Tohmatsu Limited, Jungtinės Karalystės ribotos atsakomybės bendrovės, ir grupei priklausančios bendrovės narės („DTTL“). Kiekviena DTTL narė yra atskiras ir nepriklausomas juridinis asmuo. DTTL (dar vadinama „Deloitte Global“) pati savaime paslaugų neteikia. Daugiau informacijos apie DTTL ir jos bendroves nares galite rasti www.deloitte.lt.

Deloitte teikia audito, mokesčių, finansų ir verslo konsultacijų bei teisės paslaugas privačioms bendrovėms, veikiančioms įvairiose srityse, bei valstybinėms institucijoms 150 šalių visame pasaulyje. Tarptautinis Deloitte bendrovių tinklas ir ilgametė patirtis vietinėse rinkose suteikia klientams daugiau galimybių efektyviai siekti tikslų, kad ir kur jie vykdytų savo veiklą. Daugiau kaip 225 000 Deloitte ekspertų visada stengiasi užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir tapti profesionalumo standartu visose srityse, kuriose veikia.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą