IT naujienos

Daugiau nei pusė lietuvių nedaro rezervinių savo elektroninių įrenginių turinio kopijų

Žmonės vertina savo įrenginių turinį, bet nesirūpina jo apsauga. Turinio praradimas dėl kenkėjiškos atakos ar įrenginio gedimo Europos vartotojui kainuotų apytiksliai 280 eurų. Tokie duomenys gauti analitinės bendrovės „B2B International“ ir „Kaspersky Lab“ kartu atlikto tyrimo metu. Šis skaičius gautas iš apytikslės vartotojų valdomo turinio kainos, įskaitant failų, kurių nebuvo atliktos rezervinės kopijos, dalį.

Vartotojai gana lengvabūdiškai žiūri į vertingų failų savo įrenginiuose saugojimą ir nedaro jų rezervinių kopijų. Pavyzdžiui, kita Lietuvoje atlikta apklausa parodė, kad daugiau nei pusė vartotojų (56 proc.)[ Tyrimą specialiai „Kaspersky Lab“ atliko komunikacijų agentūra „A.W.Olsen & Partners“ 2013-ųjų rugpjūtį. Tyrimo metu buvo apklausta 1222 respondentai, vyresni nei 16 metų, gyvenantys Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.] iš viso nedaro rezervinių kopijų, o kas penktas (24 proc.) kopijuoja mažiau nei 20 proc. savo duomenų. Tik 2 proc. apklaustųjų Lietuvoje prisipažino, kad daro daugiau nei 90 proc. muzikos, žaidimų ir kitų multimedijos failų kopijų. Toks nerūpestingas požiūris į savo duomenų saugojimą gali turėti rimtų padarinių.

„Apgavikams asmeniniai vartotojų duomenys – tai prekė, kurią pardavus galima nelegaliai užsidirbti. Nusikaltėliai gali pavogti vertingą informaciją, kad vėliau ją panaudotų įvairiose schemose: pavyzdžiui, gautų prieigą prie vartotojo internetu valdomų finansų arba užblokuotų prieigą prie vartotojui svarbių duomenų ir pareikalautų išpirkos. Mobilųjų įrenginių plėtra pablogino situaciją: atlikdami daugybę operacijų, kurioms reikalingi asmeniniai duomenys, įrenginių savininkai saugumui skiria dar mažiau dėmesio, nei dirbdami asmeniniu kompiuteriu, – aiškina Sergejus Golovanovas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų ekspertas. – Nors kibernetinių grėsmių skaičius nuolat auga, asmeninė vartotojo informacija lieka saugi, jei jis naudojasi patikima apsaugos priemone.“

„Kaspersky Lab“ daugiau nei 16 metų kuria efektyvaus pasipriešinimo kibernetinėms grėsmėms technologijas, ir visą šį laiką ekspertų pastangos nukreiptos ne tik į tai, kad bendrovės produktai gebėtų aptikti netgi sudėtingiausius kenkėjiškos programinės įrangos pavyzdžius, bet ir apsaugotų asmeninius vartotojo duomenis. Kompleksinis produktas „Kaspersky Internet Security 2014 įvairiems įrenginiams“ sukurtas būtent tam. Sprendimas jungia pažangiausias apsaugos nuo kibernetinių grėsmių technologijas. Kad ir kokį įrenginį naudotų ir kokius veiksmus atliktų vartotojas – pervestų pinigus per mokėjimo sistemą, siųstųsi virtualių muzikos instrumentų paketą, kad vėliau sukurtų muziką pasitelkęs „Mac“ kompiuterį, paleistų naują žaidimą išmaniajame „Android“ telefone ar planšetėje, – „Kaspersky Internet Security 2014 įvairiems įrenginiams“ užtikrins vienodai kokybišką vartotojo „skaitmeninio lobio“ apsaugą visuose jo įrenginiuose. Šiam tikslui į produktą įdiegta aibė aukštos klasės technologijų, galinčių pasipriešinti kenkėjiškoms programoms, netikroms atakoms, šlamštalaiškiams, finansinėms atakoms, vaikų grėsmėms, asmeninių duomenų ir fizinėms įrenginių vagystėms.

Papildoma informacija:
www.kaspersky.com

Informaciją apie sprendimus Lietuvoje galima sužinoti platintojo svetainėje – www.kaspersky.lt

Parašykite komentarą