Politika ir teisė

Prezidentas tarėsi dėl nelegalios migracijos srautų stabdymo priemonių su Turkijos ir Irako vadovais

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį telefoninių pokalbių metu su Turkijos Prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu ir Irako Prezidentu Barhamu Salihu aptarė nelegalios migracijos keliamas problemas Lietuvos-Baltarusijos pasienyje.  

Pokalbio su Irako Prezidentu B. Salihu metu šalies vadovas akcentavo, kad dauguma Lietuvos-Baltarusijos sieną kertančių asmenų yra iš Irako, o Lukašenkos režimas šiais žmonėmis naudojasi kaip politinės manipuliacijos įrankiu.  

Prezidentas ragino Irako prezidentą spartinti Irako piliečių sugrąžinimo procesą iš Lietuvos į Iraką ir dėkojo už Irako vyriausybės jau priimtus sprendimus, siekiant spręsti šią problemą – reguliarių skrydžių iš Irako į Baltarusiją nutraukimą ir repatriacinių skrydžių organizavimą.  

Pokalbio su Turkijos Prezidentu R.T Erdoganu metu šalies vadovas pabrėžė, kad smarkiai išaugę nelegalių migrantų srautai mūsų šalies pasienyje yra hibridinė ataka, kurią Baltarusija naudoja kaip geopolitinį ginklą prieš visą ES, o suaktyvėjusi dezinformacija ir melagingos naujienos, skleidžiamos Baltarusijos režimo rodo, kad ateityje galima tikėtis naujų provokacijų. 

Prezidentas paprašė R.T. Erdogano panaudoti savo įtaką regione ir įspėti kitas šalis nepasitikėti pažadais apie lengvą kelią nelegaliai patekti į Europos Sąjungą bei neįsitraukti į kriminalinių struktūrų organizuojamas nelegalios migracijos schemas.  

Šalies vadovas sakė tikįs, kad sutelktas bendradarbiavimas su ES ir NATO sąjungininkais padės pažaboti dezinformaciją ir užkardyti nusikalstamų prekybos žmonėmis tinklų veiklą  bei jos keliamas grėsmes. 

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą