Verslas

Dar 54 tarnybiniai automobiliai pasieks mobilius laiškininkus

Nuo lapkričio 4 d. 54 mobilūs laiškininkai Alytaus, Pasvalio, Šakių, Širvintų ir Švenčionių rajonuose važinės Lietuvos pašto logotipu pažymėtais tarnybiniais automobiliais. Šiuos automobilius mobilūs laiškininkai naudos iki 2020 m. pradžios, po to jie bus pakeisti visiškai naujomis transporto priemonėmis – iki 2020 m. I ketvirčio numatyta laiškininkams skirti 440 naujų tarnybinių automobilių.

„Siekdama kuo greičiau darbuotojams suteikti žadėtas transporto priemones, bendrovė laikinai išnuomojo mažai naudotus automobilius. Per tą laiką, kol mobilieji laiškininkai jais važinės ir dirbs kasdienį darbą, pabaigsime formalumus ir planuojame 2020-ųjų metų pirmąjį ketvirtį jiems pristatyti visiškai naujas, Lietuvos pašto skiriamaisiais ženklais apipavidalintas transporto priemones. Darbo priemonių modernizavimas ir darbuotojų darbo sąlygų gerinimas – viena pagrindinių sričių, į kurią Lietuvos paštas yra numatęs ilgalaikes investicijas, tačiau ne mažesnis dėmesys bus skiriamas ir mūsų klientų patirčių gerinimui, todėl šiemet laukia ir daugiau įgyvendintų projektų“, – sako Lietuvos pašto Tinklo vadovas Jonas Sadauskas.

Mobiliesiems laiškininkams šiame etape paskirti automobiliai pritaikyti saugiai važinėti regioniniais bei kaimo keliais ir yra talpūs – pritaikyti dideliems siuntų ir darbo priemonių kiekiams, be to, automobiliui sugedus, techninę pagalbą laiškininkai gaus bet kuriuo paros metu. Mobilių laiškininkų  automobiliai bus pažymėti Lietuvos pašto lipduku, kad gyventojams būtų lengviau juos atpažinti.

„Mobilus laiškininkas yra kur kas labiau socialiai orientuota pašto paslauga, nei dabar veikiantis modelis: įgyvendinus šį projektą, klientai lengviau gaus pašto paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – laiškininkas atvažiuos pas juos į namus. Senyvo amžiaus žmonės, kurie prašydavo kaimynų ar artimųjų nuvažiuoti į paštą už juos atlikti būtinų operacijų (išsiųsti laišką, siuntą, nusipirkti laikraštį ar sumokėti mokesčius), dabar galės tapti kur kas labiau „nepriklausomi“ ir paštą patys kada nori išsikviesti į namus. Išsikviesti mobilų laiškininką galima ir paprastu, „laidiniu“, telefonu“, – sako Lietuvos pašto Tinklo vadovas J. Sadauskas.

Modernizuojant pašto tinklą, atnaujinami pašto skyriai, laiškininkai regionuose ir didžiuosiuose miestuose dirba išmaniosiomis planšetėmis, 2021 m. planuojamas įrengti pagrindinis, visiškai automatizuotas Vilniaus siuntų ir laiškų skirstymo centras, kuris pagerins pašto darbuotojų darbo sąlygas ir gerokai sutrumpins logistikos grandinę bei automatizuos daugumą procesų, tad siuntos kelias iki jos gavėjo labai pagreitės.

Apie mobilaus laiškininko projektą:

Mobilaus laiškininko paslauga jau 2 metus veikia 12 Lietuvos savivaldybių ir yra itin vertinama  klientų: tyrimų bendrovės SIC atlikta mobilaus laiškininko paslaugomis besinaudojančių gyventojų apklausa parodė, kad net 73 proc. apklaustųjų tokią paslaugą rekomenduotų jos neturintiems regionams.

Šių metų vasarą pradėtas vykdyti antras mobilaus laiškininko paslaugų teikimo modelio etapas – nuo spalio 1 d. mobilus laiškininkas pradėjo veikti Ignalinos, Telšių, Zarasų, Ukmergės ir Varėnos rajonuose, nuo lapkričio 4 d. jis pradės veikti Alytaus, Pasvalio, Šakių, Širvintų ir Švenčionių rajonuose. Planuojama, kad ši, paštą dar labiau prie gyventojų priartinsianti, paslauga visoje Lietuvoje bus įdiegta iki 2020 m. vasario 28 d.

Įvedus mobilaus laiškininko pašto paslaugų teikimo modelį, 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių – be mobilaus laiškininko jų miestelyje veiks ir įprastas paštas. Tiesa, jis dirbs trumpiau, o jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas.

Svarbu: prenumeruojamų spaudos leidinių, pašto korespondencijos, pensijų ir socialinių išmokų pristatymas į namus vyks taip, kaip ir dabar.

Plačiau apie mobilaus laiškininko paslaugą skaitykite čia: https://www.post.lt/lt/mobilusis_laiskininkas

Valstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Aušra Kurtkutė, AB Lietuvos paštas

Parašykite komentarą