Įvairenybės

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės V. Čmilytės- Nielsen sveikinimas Lietuvos žmogaus teisių centrui 25-mečio proga

2019 m. spalio 18 d. pranešimas žiniasklaidai                   

                          

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės V. Čmilytės- Nielsen sveikinimas Lietuvos žmogaus teisių centrui 25-mečio proga  

 

Daugelis žmogaus teisių ir laisvių, kuriomis Lietuvoje naudojamės kasdien ir kurias priimame kaip savaime suprantamas, atsirado ir buvo įtvirtintos mūsų valstybės teisinėje sistemoje bei viešajame gyvenime Žmogaus teisių centro, šiandien švenčiančio savo veiklos 25-metį, dėka. Sveikindama vieną seniausių žmogaus teisių organizacijų Lietuvoje, Seimo Žmogaus teisių komiteto narė, liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžia, kad be žmogaus teisių supratimo, pripažinimo ir pagarbos joms, neįmanoma sukurti pažangios valstybės, kurioje žmonės jaučiasi oriai.

 Nuo pat savo veiklos pradžios Žmogaus teisių centras telkė pastangas, įgyvendinant teisėkūros ir švietimo projektus žmogaus teisių apsaugos srityje. Per savo gyvavimo metus Centras žymiai prisidėjo prie teigiamų pokyčių kuriant pilietinę visuomenę, stiprinant žodžio laisvę, įtvirtinant pagarbą žmogaus privatumui, užtikrinant negalią turinčių asmenų ir seksualinių mažumų teises.

„Šiandien galima konstatuoti, kad per pastaruosius 25-erius metus toli pažengėme teisėkūros srityje, ratifikavome tarptautinius dokumentus. Pažangūs instrumentai, skirti užtikrinti žmogaus teises, yra sukurti, tačiau realybė, su kuria susiduriame, yra tokia, kad egzistuojantys teisiniai įrankiai, ypač žmogaus teisių srityje, ne visada yra pritaikomi. Taip pat svarbu akcentuoti, kad šiandien poreikis aktyviam darbui žmogaus teisių srityje nėra niekaip sumažėjęs, o pastaraisiais metais net didėja. Ryškėja nauja nerimą keliantį tendencija, kai pamažu yra siaurinamos piliečių laisvės. Tai ypač pastebima duomenų apsaugos, privatumo srityse“, – teigia Žmogaus teisių komiteto narė, liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Parlamentarė pabrėžia, kad poreikis individualiai laisvei, galimybei savarankiškai priimti sprendimus ir būti už tai atsakingiems mūsų visuomenėje yra labai didelis. Todėl ypač svarbu yra palaikyti įvairias nevyriausybines organizacijas, ekspertus, taip pat gausų būrį idealistų-savanorių, kurie nuolat garsiai ir atkakliai kalba nepatogiomis ir nepopuliariomis temomis, tokiomis kaip smurtas artimoje aplinkoje, seksualinis priekabiavimas, diskriminacija dėl šeiminės padėties ir dar daugybe kitų temų, su kuriomis žmonės susiduria kasdien. Taip pat  jie nenuilstamai dirba, kad mūsų šalis būtų tolerantiškesnė, kad būtume pakantesni kitokiam, kad pripažintume kito žmogaus teises ir laisves. 

Pranešimą paskelbė: Valdas Sinkevičius, LRS kanceliarijos Seimo ryšių su visuomene skyrius

Parašykite komentarą