Studijos

D. Nausėdienė: „Mokydamiesi vieni kitų kalbų – praturtėjame“

Pirmadienio rytą Diana Nausėdienė nuotoliniu būdu sakė sveikinimo kalbą Vilniaus kolegijos ir Sakartvelo technikos universiteto organizuotoje tarptautinėje mokslinėje tarpdisciplininėje konferencijoje „Lietuvos ir Sakartvelo kultūrinės jungtys“.

Konferencijos pranešimuose nagrinėjami abiejų šalių istoriškai susiklostę kultūriniai ryšiai, lietuvių ir kartvelų kalbos mokymosi galimybės abiejų šalių universitetuose, o temų spektras ypač platus – nuo negimtosios kalbos mokymo metodikos ir patirčių iki Antano Vienuolio „Kaukazo legendų“, nuo lingvistikos temų iki pilietinių procesų Lietuvoje ir Sakartvele analizės ir saulės elektrinių.

Sveikindama konferencijos dalyvius pirmoji ponia šiltai prisiminė apsilankymą Sakartvelo universitete birželio mėnesį Prezidentui viešint Sakartvele su oficialiu vizitu. D. Nausėdienė taip pat padėkojo Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovui prof. dr. Vidui Kavaliauskui bei Sakartvelo technikos universiteto rektoriui prof. dr. Davidui Gurgenidzei už tarpvalstybinio akademinio bendradarbiavimo ir dvišalių kultūrinių mainų skatinimą.

„Ypač svarbu, kad lituanistinių studijų tradicija Sakartvele atvėrė plačių galimybių abiem kalboms: kartvelų ir lietuvių. Mokydamiesi vieni kitų kalbos populiariname jas, skatiname domėjimąsi abiejų šalių literatūra, istorija, kultūra, prisidedame prie rečiau vartojamų kalbų išsaugojimo, geriau pažįstame vieni kitus ir tuo pažinimu praturtėjame“, – sveikinimo kalboje sakė D. Nausėdienė.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą