Studijos

„Vilniaus vandenys“ pradeda bendradarbiavimą su Lietuvos bei užsienio aukštosiomis mokyklomis ir profesiniais mokymo centrais

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ praėjusių metų pabaigoje paskelbusi apie aplinkosaugos švietimo projektą darželinukams ir pradinių klasių moksleiviams, šiuos metus pradeda dar viena iniciatyva. Bendrovė duris atveria Lietuvos bei užsienio šalių aukštųjų mokyklų ir profesinių centrų studentams bei moksleiviams.

Šių metų pradžioje „Vilniaus vandenys“ kreipėsi ne tik į Vilniaus regione veikiančias profesines mokyklas ir mokymo centrus, bet ir į Lietuvos bei užsienio aukštąsias mokyklas. Pagrindinis kreipimosi tikslas – pasiūlyti plačias galimybes jauniesiems specialistams atrasti save vandentvarkos srityje ir išbandyti praktinio mokymosi naudas, suprasti šios verslo srities veikimo principus, sudaryti sąlygas studentams atlikti mokslinius ar net meninius taikomuosius tyrimus, susijusius su bendrovės veikla, o ateityje įgyvendinti bendrus mokslo-verslo partnerystės projektus.

„Suprantame, kad jauniems specialistams vandentvarka gali atrodyti nuobodi, karjeros potencialą apribojanti ir pasenusiuose procesuose įkalinta sritis. Tačiau taip pat esame įsitikinę, jog šį požiūrį reikia keisti ne skambiomis frazėmis, o tik plačiai atvėrus savo profesijos duris ir leidžiant jauniems žmonėms patiems pajausti šio sferos „virtuvę““, – kalba bendrovės „Vilniaus vandenys“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius, laikinai einantis generalinio direktoriaus pareigas, Saulius Savickas.

Bendrovės atstovo teigimu, pastaraisiais metais vandentvarkos sritis itin pasikeitė, ji tapo daug modernesnė: nuo taikomų skaitmeninių, robotizavimo ar nuotolinio duomenų surinkimo ir apdorojimo procesų iki prioritetinio dėmesio tvariai ir kuriančiai veiklai. Todėl suprasti ir įvertinti šį pokytį jauniems specialistams gali būti įdomi patirtis.

Kreiptis ne tik į Lietuvoje veikiančias švietimo įstaigas, bet ir į užsienio universitetus bei profesines mokyklas bendrovę paskatino bendradarbiavimas ir nuolatinis patirties keitimasis su užsienio vandentvarkos įmonėmis.

„Dar praėjusiais metais buvome pakviesti aplankyti Švedijoje ir Danijoje veikiančias vandentvarkos įmones, apsikeisti gerąja praktika ir pasisemti naujų žinių bei modernių sprendimų pavyzdžių. Po šių vizitų dar kartą įsitikinome, jog mūsų bendrovė savo procesų modernumu gali drąsiai lygintis su lyderiaujančiomis šios srities bendrovėmis visoje Europoje. Todėl tikime, jog suteikdami galimybę užsienio studentams susipažinti su mūsų veikla ar net leisti siūlyti savo idėjas aplinkosaugos reguliavimo, procesų automatizavimo ir kitais klausimais, prisidedame prie atvirai, skaidriai ir betarpiškai veikiančios visos vandentvarkos srities augimo“, – įsitikinęs „Vilniaus vandenų“ vadovas S. Savickas.

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti požeminį geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas daugiau nei 270 tūkst. klientų. Bendrovė, kurioje šiuo metu dirba beveik 700 specialistų  vykdo veiklą Vilniaus miesto savivaldybės, taip pat Šalčininkų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų savivaldybių teritorijose.

Pranešimą paskelbė: Jolita Orentaitė, UAB „Vilniaus vandenys“

Parašykite komentarą