Bankai ir Draudimas

BTA: fizinių asmenų bankroto administratorių draudimo taisyklės– labiau priimtinos draudikams

Praėjusią savaitę įsigaliojo fizinių asmenų bankroto administratorių draudimo teisinių aktų pakeitimas, kuriuo nustatytas minimalus 12 mėnesių pretenzijų pateikimo laikotarpis. Taigi taisyklės, reglamentuojančios šio draudimo tvarką, draudikams tampa patrauklesnės.
„Praėjusią savaitę nustačius minimalų pretenzijų pateikimo laikotarpį, šiuo metu fizinių bankrotų administravimą reglamentuojantys teisiniai aktai tampa patrauklesni draudimo bendrovėms. Pasikeitus teisiniams aktams, BTA svarstys, ar siekti licenzijos drausti fizinių asmenų bankroto administratorius“, – teigia „BTA Insurance Company“ filialo Lietuvoje draudimo rizikų ekspertas Eugenijus Bulavas.
Pagrindinė bendrovės būstinė Latvijoje šią paslaugą teikia jau nuo 2000 m. Kaimyninėje šalyje fizinių bankroto administratorių draudimo paslauga pradėta tiekti dar prieš tai, kai ši draudimo rūšis tapo privaloma.
Pasak BTA civilinės atsakomybės draudimo eksperto Raivis Štrauss, matyti, kad privalomojo draudimo rūšys Lietuvoje ir Latvijoje stipriai skiriasi. Eksperto nuomone, pagrindinis skirtumas tarp fizinių asmenų bankroto administratorių civilinės atsakomybės draudimo Lietuvoje ir Latvijoje yra tas, kad mūsų šalyje įstatymo numatyta ne tik minimali draudimo suma, bet ir nustatytos draudimo sąlygos. Latvijoje numatyta tik draudimo minimali suma.
Remiantis Latvijos eksperto teigimu, nustatyti limitai Lietuvoje yra kur kas didesni nei Latvijoje: visas metinis limitas siekia 500 tūkst. Lt, o vieno proceso limitas – 200 tūkst. Lt, o atsiskaitymų rizika įvertinta 1000 Lt. Galima pastebėti, kai ši draudimo rūšis Latvijoje tapo privaloma 2008 m., polisų kiekis padvigubėjo. Po šio draudimo reglamentavimo pakeitimo kaimyninėje šalyje 2010 m. polisų skaičius ženkliai sumažėjo, teigia R. Štrauss.
Latvio nuomone, galima prognozuoti, kad Lietuvoje polisų skaičius augs. Taip yra todėl, kad ši draudimo rūšis įstatymo buvo numatyta kaip privaloma jau anksčiau. Šiame įstatyme nauja tai, kad bankroto administratoriai, kurie dirba tiek su juridiniais, tiek su fiziniais asmenimis, dabar privalės apsidrausti dvejais bankroto administratoriaus civilinės atsakomybės draudimo polisais.

Parašykite komentarą