Nekilnojamas Turtas

BTA: daugiau nei pusės Lietuvos šeimų draudimu rūpinasi abu sutuoktiniai

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA ir „Spinter tyrimai“ šių metų lapkričio tyrimas atskleidė, kad planuodami įsigyti draudimą daugiau nei pusėje apklaustų šeimų sprendimą priima abu sutuoktiniai. Išimtis – automobilio draudimas, juo šeimose 49 proc. atvejų pasirūpina vyrai ir tik 11 proc. – moterys. Vidutinė namų ūkių suma per metus skiriama šiam tikslui svyruoja nuo 200 iki 500 litų.

„Tinkamas sveikatos ar turto draudimo pasirinkimas yra labai atsakingas sprendimas, todėl visai nenuostabu, kad dauguma apklaustų šeimų jį priima kartu. Ypač svarbus yra turto draudimas, kuris nelaimės atveju gali lemti, kaip greitai šeima galės atstatyti įvykio padarinius ir grįžti į įprastą gyvenimo režimą. Džiaugiamės, kad mūsų klientai yra vis sąmoningesni šiuo klausimu ir rinkdamiesi draudimą atidžiai išstudijuoja sąlygas bei privalumus. Pastebėjome, kad auga kompleksinių draudimų paslaugų poreikis, tačiau svarbus ir ekonomiškumas“, – teigia ne gyvybės draudimo bendrovės „BTA Insurance Company” SE filialo Lietuvoje direktorius Tadeuš Podvorski.

Tyrimo duomenimis, 56 proc. visų apklaustų šeimų dėl turto draudimo sprendimą priima kartu, likusieji pasidalina per pusę: 20 proc. teigė, kad draudimu pasirūpina žmona, 20 proc. atvejų – vyras, keli procentai respondentų nurodė, kad sprendimą priima kitas šeimos narys. Panaši situacija susidaro ir renkantis nelaimingų atsitikimų ar kelionės draudimą.
„Spinter tyrimai“ duomenimis, vidutiniškai per metus šeima išleidžia nuo poros šimtų iki 500 litų draudimui, tokią sumą nurodė 40 proc. apklaustųjų. Trečdalis teigė, kad draudimo apsaugai skiria iki 200 litų, na, o penktadalis – daugiau nei 500 litų. Dažniausiai tokį biudžetą sudaro automobilio, nelaimingų atsitikimų bei būsto draudimas.

Pasak Tadeuš Podvorski, iš ankstesnių tyrimų žinoma, kad net ketvirtadalis piliečių teigia, kad turto draudimas – vienas svarbiausių būsto saugos garantų. Daugiausia lėšų gyventojai skiria padidinto saugumo spynomis, tačiau norėdami užsitikrinti kuo mažesnius galimus nuostolius, pasirūpina ir būsto draudimu. Minėtą draudimą dažniau renkasi moterys bei individualių namų savininkai.

Kaip teigė bendrovės direktorius, vidutinis gyvenamojo namo turto vagystės nuostolis siekia 2 tūkst. litų, buto vagystės – 1,6 tūkst. litų. Tuo tarpu gaisras būsto savininkams gali kainuoti ir milijoną litų.

Kaip teigė BTA vadovas, vien per šių metų 10 mėn. bendrovė jau išmokėjo daugiau 4,6 mln. litų kompensacijų už turtui padarytą žalą, o tai yra 70 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį ir kiek mažiau nei užpernai, kai draudimo bendrovė išmokėjo 5,5 mln. litų turtui padarytų žalų.

„BTA Insurance Company“ SE filialas pernai pasirašė virš 186 mln. litų įmokų, o tai yra 17 proc. daugiau nei 2012 m. Bendrovės draudimo portfelyje daugiausiai augo KASKO draudimo rūšis (56 proc.), antroje vietoje – bendrosios civilinės atsakomybės draudimas (45,5 proc.), trečioje – nelaimingų atsitikimų draudimas (37,6 proc.). Ne gyvybės draudimo bendrovė pernai klientams Lietuvoje atlygino 89,83 mln. litų, o šiuo metu kas valandą išmoka daugiau kaip 34 tūkstančius litų draudimo išmokų, kas 3 minutes užregistruoja po naują įvykį, per mėnesį pradeda 3100 naujų bylų. BTA filialas Lietuvoje klientų laukia naujai pastatytame A klasės energetinio efektyvumo biurų pastate „Grand Office“, kuris yra šalia Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio, Viršuliškių skg. 34.

Parašykite komentarą