Verslas

„Brand Finance“: „Nestlé“ – vertingiausias maisto prekių ženklas pasaulyje

Nepriklausomų pasaulio prekių ženklų vertintojų „Brand Finance“ duomenimis, šiemet vertingiausi maisto gamintojų prekių ženklai yra Šveicarijos „Nestlé“, Kinijos „Yili“ ir JAV „Lay‘s“. Jie atitinkamai vertinami 20,607 mlrd. eurų, 11,398 mlrd. eurų ir 10,158 mlrd. eurų. „Nestlé“ išlaikė 2022 m. turėtą pirmą vietą bei parodė 8 proc. vertės augimą.

Naujausioje „Brand Finance“ ataskaitoje pastebima, kad „Nestlé“ pavyko atitikti besikeičiančius vartotojų poreikius, diktuoti tendencijas ir sėkmingai pristatyti naujus produktus. Šiemet bendrovė didino augalinio maisto produktų portfelį, pristatydama naują pieno alternatyvą, didino kavos produktų pasiūlą.

„Turėdama ilgą istoriją ir įsitvirtinusių prekių ženklų portfelį, kompanija turi tvirtus sėkmės pagrindus ir globalią reputaciją, kurią augina nuolatinis „Nestlé“ indėlis kuriant sveikesnę ir tvaresnę ateitį“, – ataskaitoje cituojamas Savio D’Souza, „Brand Finance“ vertinimo direktorius.

„Brand Finance“ ataskaitoje „Nestlé“ taip pat išskirta kaip turinti aukščiausią tvarumo vertinimą tarp didžiųjų pasaulio maisto gamintojų prekių ženklų: jis siekia 1,24 mlrd. eurų. Pabrėžiama, kad šis prekių ženklas pirmasis ėmė viešai skelbti visų savo produktų maistinę vertę, reikšmingai sumažino šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją ir pažengė link tikslo 2025 m. 100 proc. sunaudojamos elektros energijos gauti iš atsinaujinančiųjų šaltinių.

Pagal naujausią „Brand Finance“ ataskaitą 10 vertingiausių pasaulyje maisto gamintojų prekių ženklų yra šie:
1. „Nestlé“
2. „Yili“
3. „Lay’s“
4. „Danone“
5. „Tyson“
6. „Kellogg’s“
7. „Quaker“
8. „Haitian“
9. „Mengniu“
10. „Wrigley“

„Brand Finance“ analizuoja apie 5 tūkst. pasaulyje pirmaujančių prekių ženklų ir jų vertę skaičiuoja pagal autorinę metodiką, apimančią prekių ženklo stiprumo indeksą, prekių ženklo intelektinės nuosavybės kainą bei esamas ir prognozuojamas pajamas.

Išsamesnę šių metų ataskaitą anglų kalba rasite čia: https://brandirectory.com/rankings/food

Parašykite komentarą