Kava, kavos aparatais ir jų priedais el. parduotuvėse Europoje prekiaujanti lietuvių įmonė „Kavos draugas“ pandemijos laikotarpiu sustiprino savo pozicijas, įdiegę naują elektroninės prekybos įrankį – E-Commerce Gateway. Šį sprendimą, suteikiantį platesnių ir lankstesnių elektroninės prekybos galimybių, suteikė „Luminor“ bankas. Baltijos šalyse, Suomijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir Didžiojoje Britanijoje elektronine prekyba užsiimanti įmonė karantino laikotarpiu išgyvena tikrą prekybos piką.
„Luminor“ bankas, įgyvendindamas Europos Sąjungos direktyvą dėl atviros bankininkystės, sukūrė E-Commerce Gateway produktą, kuris suteikia galimybę el. parduotuvėms gauti pinigus iš pirkėjų internete, sudarius vieną sutartį su banku, kai iki tol pardavėjams reikėjo sudaryti sutartis su kiekvienu banku atskirai. „Luminor“ bankas šią paslaugą pradėjo teikti pirmasis Baltijos šalyse.
„Su šiuo elektroninės prekybos įrankiu startavome tik pavasarį, tačiau jo paklausa jau išaugusi trečdaliu. Dėl COVID-19 pandemijos ir karantino verslai mato didelį poreikį tokiems sprendimams, juolab kad banko „Luminor“ siūlomas produktas yra tikrai patogus – jis tinka ir dideliems, ir mažiems verslams, klientas gali greitai ir nesunkiai perkelti savo parduotuvę į elektroninę erdvę, ją lengva įsidiegti pačiam, nereikia IT specialistų pagalbos. Be to, šią paslaugą siūlome trijose Baltijos šalyse ir netgi galime atidaryti banko sąskaitas Latvijoje ir Estijoje“, – sako Justas Daujotas, „Luminor“ banko lėšų valdymo projektų vadovas.
Prieš dešimtmetį savo veiklą pradėjusiai įmonei „Kavos draugas“ bankas „Luminor“ taip pat skolino 500 tūkst. eurų apyvartinėms lėšoms.
„Jau iki COVID-19 pandemijos buvome išvystę savo elektroninę prekybą, tai buvo pagrindinis mūsų prekybos kanalas. O per karantiną prekybos apimtys kai kuriose rinkose augo net 3-4 kartus, tokiam augimui reikėjo apyvartinių lėšų. Taip pat buvo svarbu supaprastinti ir atpiginti lėšų surinkimą elektroninėje parduotuvėje – „Luminor“ bankas mums tai ir pasiūlė. Be to, „Luminor“ veikia visose Baltijos šalyse, o pirkti paslaugą iš vieno pardavėjo yra paprasčiau“, – sako Gediminas Starta, įmonės „Kavos draugas“ finansų vadovas.
„Luminor” banko sukurtas E-Commerce Gateway leidžia priimti įmokas iš „Luminor”, Swedbank, SEB, Citadele ir Šiaulių banko klientų visose Baltijos šalyse bei iš VISA ar MasterCard kortelių naudotojų visame pasaulyje.
Apie „Luminor“:
„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 m. rugsėjo 30 dieną turėjęs 16,33 proc. indėlių ir 17,4 proc. paskolų rinkos dalis. 2355 „Luminor“ darbuotojai aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,6 mlrd. eurų.
Daugiau informacijos:
Indrė Baltrušaitienė
„Luminor“ komunikacijos vadovė
Tel.: +370 676 45334
El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com
Pranešimą paskelbė: Skaistė Barauskienė, UAB „Publicum”