Bankai ir Draudimas

„Žaliojoje Taupomojoje Sąskaitoje“ surinkti 15 mln. eurų gyventojų indėlių bus skiriami tvarių projektų finansavimui

Per kelis mėnesius Baltijos šalių gyventojai į „Citadele“ banke prieinamą tvaraus taupymo alternatyvą „Žaliąją Taupomąją Sąskaitą“ įnešė daugiau nei 15 mln. eurų. Gyventojų indėlių lėšos prisidės prie dviejų saulės elektrinių statybos Baltijos šalyse – Inčukalno bei Brengulos miestuose, pastaroji bus didžiausia Latvijoje.
Kaip skelbta liepos mėnesį, pirmosios Baltijos šalyse „Žaliosios Taupomosios Sąskaitos“ bendrai įmokų sumai pasiekus 10 mln. eurų, Europos Centriniame banke (ECB) laikomos lėšos bus nukreiptos į tvarumą skatinančių projektų finansavimą. Pirmieji tokių projektų – saulės elektrinių statyba.
Anot „Citadele“ banko valdybos narės, atsakingos už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę, Rūtos Ežerskienės, artimiausiu metu Baltijos šalyse taupomosios sąskaitos su įvairiais papildomais funkcionalumais tarp vartotojų, norinčių tvariai kaupti savo pinigus, taps vis paklausesnės.
„Ši naujos kartos taupymo priemonė jau išpopuliarėjo Vokietijoje, Olandijoje ir Skandinavijos šalyse. Surinkti pirmuosius 10 mln. eurų „Žaliojoje Taupomojoje Sąskaitoje“ mums taip pat pavyko per gana trumpą laiką. Tai tik rodo augantį gyventojų susidomėjimą indėliais, kurie gali būti ne tik saugi taupymo priemonė, bet ir būdas prisidėti prie vis aktualesnio tvarumo skatinimo“, – sako R. Ežerskienė.
Investicijoms ir toliau augant, gyventojai turės galimybę prisidėti prie vis platesnių tvarumo projektų įgyvendinimo, kurie apims ne tik saulės elektrinių, bet ir vėjo jėgainių statybą, energijos vartojimo efektyvumo skatinimą, taip pat naujų energiją taupančių būstų statybos finansavimą.
„Žalioji Taupomoji Sąskaita“ gyventojams prieinama nuo šių metų gegužės pabaigos ir šiuo metu suteikia galimybę taupyti su 3,50 proc. metinėmis indėlių palūkanomis.
Informaciją apie tai, kur investuojamos lėšos, klientai gali rasti „Citadele“ interneto svetainėje. Kaip ir visiems indėliams, „Žaliajai Taupomajai Sąskaitai“ taikoma valstybės garantija – iki 100 000 eurų.

Parašykite komentarą