Politika ir teisė

Baltijos šalių, Lenkijos ir Ukrainos teisingumo ministrai pasmerkė 1941-ųjų deportacijas

Minint masinių gyventojų trėmimų 75-metį Lietuvos teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir jo kolegos iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos paskelbė bendrą deportacijų pasmerkimo pareiškimą. Pareiškime atkreipiamas dėmesys, kad Rusija, perėmusi Sovietų Sąjungos teises, iki šiol nesiėmė veiksmų, kad kompensuotų žiaurių nusikaltimų žalą.
Aneksuodama ir okupuodama suverenias demokratines valstybes Sovietų Sąjunga siekė palaužti žmones dvasiškai, ištrinti iš atminties valstybingumo suvokimą. Tačiau nusikaltimai, įvykdyti žmogiškumui, nepajėgė sunaikinti dvasioje kerojančio laisvės siekio.
Praėję metai užmaršties dulkėmis neuždengė dešimčių tūkstančių nekaltų žmonių išgyvento skausmo, patirto žiauraus neteisingumo. Moterys, vyrai, vaikai ir kūdikiai – agresoriui buvo nesvarbu, iš ko atima šeimą, namus, gyvenimą, ką suvaro į gyvulinius vagonus ir išveža nežinoma kryptimi.
„Istorija negali būti nei pakeista, nei pamiršta. Juolab, kai šiandien vis dar yra gyvų patirtų nusikaltimų liudytojų. Šie žmonės, nublokšti į Sibirą, išblaškyti po plačias tuometinės Sovietų Sąjungos teritorijas, pergyvenę dabar sunkiai įsivaizduojamas fizines ir dvasines kančias, nusipelno atminimo, teisingumo ir aktyvaus įvykdytų nusikaltimų pasmerkimo,“ – rašoma pareiškime.
Pareiškimo autoriai atkreipia dėmesį, kad oficialioji Rusijos retorika lieka nepakitusi: nusikaltimai neigiami, o sovietinė praeitis ir to laikmečio lyderiai – garbinami.
„Išreiškiame pagarbą narsiems žmonėms, pergyvenusiems neįsivaizduojamą skausmą ir kančias. Visada prisiminsime tuos, kurių šiandien jau nebėra, ir visada smerksime šiuos ir kitus žmoniškumą pamynusius totalitarinių režimų nusikaltimus,“ – sakome teisingumo ministrų pareiškime.
Bendram deportacijų pasmerkimo pareiškimui pritarė Lietuvos teisingumo ministras Juozas Bernatonis, Estijos teisingumo ministras Urmas Reinsalu, Latvijos teisingumo ministras Dzintars Rasnačs, Lenkijos teisingumo ministras Zbigniew Ziobro ir Ukrainos teisingumo ministras Pavlo Petrenko.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą